1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Google patent ihlali yaptı – İşte Ayrıntılar

Google patent ihlali yaptı – İşte Ayrıntılar
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Google ile Sonos arasında patent gerginliği karara bağlandı. Karara göre Google patent ihlali yaparak Nest ile piyasaya girdi.

Google patent ihlali nedeniyle ceza alabilir

Ocak 2020’de Sonos, Google’a patent ihlali nedeniyle dava açmıştı. Sonos canlı yayında, ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu karşısında erken bir zafer kazandığını duyurdu.

ITC’nin idari hukuk baş yargıcı Charles Bullock tarafından kaleme alınan bir ön karar, Google’ın beş patenti ihlal ettiğini tespit etti. Sonos Hukuk Direktörü Eddie Lazarus yaptığı açıklamada: “Bugün ALJ, Sonos’un iddia edilen beş patentinin hepsinin geçerli olduğunu ve Google’ın beş patenti de ihlal ettiğini tespit etti” dedi. Lazarus: “ITC’nin, Google’ın Sonos’un patentli icatlarını açıkça ihlal ettiğini onaylamasından memnunuz. Bu karar, portföyümüzün gücünü ve genişliğini yeniden teyit ediyor ve inovasyonumuzu Büyük Teknoloji tekelleri tarafından kötüye kullanılmasına karşı savunmak için uzun vadeli arayışımızda umut verici bir kilometre taşını işaret ediyor” ifadelerini kullandı.

İkili arasındaki gerginlik ev hoparlörü için çıkan tartışmalara kadar dayanıyor. Nest adı altında bu piyasaya giren Google, uzun süredir Sonos’un hakim olduğu piyasaya adım atmış olmuştu. Sonos CEO’su Patrick Spence, dava ilk açıldığında yaptığı açıklamada, “Google, açıkça ve bilerek patentli teknolojimizi kopyalıyor” dedi. Spence: “Son birkaç yılda tekrarlanan ve kapsamlı çabalarımıza rağmen, Google, karşılıklı olarak yararlı bir çözüm üzerinde bizimle çalışmak için rastgele bir istek göstermedi. Dava açmaktan başka çaremiz kalmadı” dedi.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap