1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Google Maps’te Bulunan Kara Deliğin Gizemi Çözüldü

Google Maps'te ortaya çıkan ilginç görüntüler soru işareti olmuştu. O kara deliğin gizemi çözüldü.

Google Maps’te Bulunan Kara Deliğin Gizemi Çözüldü
0

- Advertisement -

Bir Reddit kullanıcısının Google Maps’te (Google Haritalar) görüp “Bu kara delik nedir?” diye başlattığı tartışmada gizem çözüldü. Google Maps’te bulunan kara deliğin gizemi nedir?

- Advertisement -

Geçtiğimiz Ekim ayında Reddit kullanıcısı Kokoblocks, Pasifik Adası’nın ortasında, herhangi bir büyük kara kütlesinden uzakta, ilk olarak karanlık bir leke fark etti.

google maps kara delik gizemi
Google Maps’te Görünen Kara Delik – Teknoloji Haberi Teknokeşif

 

Google Maps’te ki kara deliğin sırrı çözüldü

Deliğin bir fotoğrafıyla birlikte “Bu ne? Burası bir adaya benzemiyor.” diye paylaştı. Görüntü kısa süre içinde “bulanık bir askeri üs”, “Lost dizisine konu olan gizemli ada” ve hatta “Bermuda Şeytan Üçgeni” olduğu yönünde yorumlara neden oldu.

Sosyal medyayı kasıp kavuran “kara delik” Tahiti’den 600 kilometre uzakta, Pasifik Okyanusu’nun ortasında, 200 yıl önce keşfedilen ıssız Vostok Adası olduğu ortaya çıktı.

Avustralya’nın doğusunda yer alan 56 dönümlük Vostok; Malden, Starbuck, Flint ve Caroline’la birlikte güneydeki Line Adaları’nın bir parçasıdır ve bir vahşi yaşam koruma alanı olarak kabul edilir. Bir Redditçi, “Siyah olarak gördüğünüz şey aslında çok koyu yeşil” dedi. “Pisonia ağaçlarından oluşan çok yoğun bir orman.” Yaklaşık 100 metre yüksekliğe ulaşabilen ağaçlar, adanın bazı kısımlarını kaplar ve birbirine o kadar yakın büyür ki, yukarıdan bir bitki örtüsü halısı gibi görünebilir.

Tartışmanın nedeni aslında Google Haritalar’ın genellikle askeri üs veya “gizli” diye sınıflandırılan yerleri bulanıklaştırarak göstermesinden kaynaklanıyor.

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap