1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Google Maps için sürücüleri sevindirecek güncelleme

Google Maps için sürücüleri sevindirecek güncelleme
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Google Maps için sürücüleri sevindirecek güncelleme

Google Maps, bir süredir özellikle Türkiye’deki sürücülerin şikayetçi olduğu bir konuya el atıyor. Detaylar haberimizde.

Günümüzde neredeyse her sürücü bir yere giderken navigasyon uygulamalarını kullanıyor. Gerek kısa gerek ise uzun yollarda bizleri trafikten kurtaran, daha kısa yolları tercih etmemizi sağlayan bu tip uygulamaları sağlayan birden fazla sağlayıcı bulunuyor. Bunlardan belki de en büyüğü Google tarafından sağlanıyor.

Google ile entegre çalışan Google Maps, dünyada en çok kullanılan harita ve navigasyon uygulaması. Görünüşe göre şirket bu özelliğini korumaya kararlı çünkü uzun zamandır en çok beklenen özelliklerden biri gerçek oluyor. Şirket kaynaklarından alınan bilgilere göre yakında oluşturulan rota üzerinde var olan yol ücretlerinin güncel ücretleri sürücüler ile paylaşılabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Maps’in verileri kendini güncelleyecek

Yapılacak güncelleme sonrası sürücülerin otoyol veya köprü ücretleri hakkında bir araştırma yapmasına gerek kalmayacak. Ancak bu güncellemenin tüm kullanıcıların kullanımına sunulması biraz zaman alabilir. Tahmin edebileceğiniz gibi konu hakkında çok fazla veri mevcut. Bu verilerin bazıları da sık sık değişiyor. Dolayısı ile Google’ın kullanacağı bu sistemin kendini de güncel tutması isteniyor. Şirketin genel merkezinde veriler toplanıp işlenmeye başladı bile.

alakanizi çekebilir

T-Roc R[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap