1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Google, Fortnite davasında Epic’i satın almaya çalıştı

Google, Fortnite davasında Epic’i satın almaya çalıştı
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Apple, Google ve Epic Games arasında patlak veren Fortnite krizinin davası ilginç haberlere gebe olmaya devam ediyor. Söz konusu bu haberlerden biri de teknoloji devi Google’dan geldi.

Google, Epic’in antitröst şikayetindeki bazı düzenlemeleri kaldırdı. Şikayet Google’ın belirli şirketlerle olan ilişkilerindeki ayrıntıları kamuoyuna aktarırken, Android platformundaki rekabetle ilgili ayrıntıları da gözler önüne seriyor.


Google Haritalar’dan sürücülere emisyon uyarısı

Google Haritalar’dan sürücülere emisyon uyarısı

Google Haritalar için getirilen yeni özellikle uygulama, düşük emisyona sahip bölgeler için uyarı verecek ve trafiğin düzenini sağlayacak.

Google Epic’i satın almak istedi

Yeni açıklanan mahkeme dosyalarına göre Google, Fortnite Android uygulaması üzerindeki fikir ayrılıkları nedeniyle Epic Games’i ya tamamen, veya parça parça satın almayı düşündü. Epic şirketin Fortnite’ı diğer kanallar aracılığıyla dağıtarak resmi Play Store komisyonlarından kaçınmak için baskı altında olduğunu belirtiyor.

google-fortnite-davasinda-epici-satin-almaya-calisti

Epic Games tarafından yapılan açıklamada “Google, rekabeti ortadan kaldırmak ve anlaşmalarını güvence altına almak için tekel karlarını iş ortaklarıyla paylaşacak kadar ileriye gitti. Epic’in yanı sıra diğer tüketicilere ve geliştiricilere rekabetçi teklifler sunma çabalarından algıladığı bulaşmayı ele almak için de bir dizi proje geliştirdi. Hatta bu tehdidi bastırmak için Epic’in bir kısmına veya tamamını satın almayı dahi düşündü” ifadeleri kullanıldı.

Stüdyo ilaveten Google’ın Fortnite’ı Play Store’da bulundurmak için özel bir anlaşma teklif ettiğini iddia etti. Hatta bir yönetici Epic’in nabzını yoklamak için şirketin Başkan Yardımcısı ve kurucu ortağı ile temasa geçti ve Fortnite’ı Android’e alma deneyimi hakkında konuştu.

Google, her iki davada da kendilerine yöneltilen iddiaları şiddetle reddetti. Ayrıca Android ekosisteminin geliştiricilerin uygulamaları birden fazla uygulama mağazası aracılığıyla dağıtmasına olanak tanıdığını söyledi. Öte yandan Play Store’u kullanmayı seçen oyun geliştiricileri için adil olan ve mağazayı kullanıcılar için güvenli kılan politikaları olduğunun altını çizdi.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap