1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Google COVID Card’ı yaygınlaştırmaya devam ediyor

Google COVID Card’ı yaygınlaştırmaya devam ediyor
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Google COVID Card’ı yaygınlaştırmayı sürdürürken, aşı kartı Avustralya’ya kadar geldi. böylelikle pandemi döneminde güvenlik üst seviyede tutulacak.

Google COVID Card artık Avustralya’da

Google, Android kullanıcılarının cihazlarındaki aşı bilgilerine erişmesine olanak tanıyan COVID Card’ı özelliğini Avustralya’ya genişlettiğini duyurdu.

Google, “aşı durumunuzu ve bilgilerinizi doğrudan akıllı telefonunuzdan görüntülemenin, kaydetmenin ve göstermenin uygun ve güvenli bir yolunu” sağlamak için Services Australia ile birlikte çalıştığını söyledi. Ayrıca bilgiler, ikinci bir doz uygulandıktan sonra aşı pasaportunda gösterilecek.

Google’a göre aşı bilgileri yalnızca kullanıcının cihazında saklanacak ve Google tarafından saklanamayacak. Ancak, sertifikayı Google Pay’e eklerken, kullanıcılardan verilerinin açık veri depolanmasını kabul ettiklerini onaylamaları isteniyor.

Dijital Dönüşüm Ajansı (DTA), Güvenli Bulut Stratejisinde, Avustralya’da faaliyet gösteren kuruluşların Avustralyalılar hakkında veri depolarken Avustralya Gizlilik İlkelerine (APP) uyması gerektiğini söyledi. Verilerin açık bir şekilde depolanması konusunda ise Google ile Avustralya arasında görüşmeler sürüyor.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap