1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Google arama sayfası da sonunda siyahlara büründü

Google arama sayfası da sonunda siyahlara büründü

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Google

İnternet devi Google, ana arama sayfası için de sonunda siyah / koyu arayüz modu sunmaya başladı. Destek sonunda resmen verildi.

anne Google arama sayfası (Masaüstü sürümü) artık ayarlar içerisinden koyu arayüzlü hale getirilebiliyor. Burada kişilere şu an üç farklı seçenek sunuluyor. Bunlar koyu, açık veya otomatik. Otomatik seçeneği seçilirse arayüz bilgisayarın yerleşik moduna uygun hale getiriliyor.

Google’ın arama sayfası için yakında kusursuz olarak herkes için sunacağı koyu arayüz modu, özellikle dizüstü bilgisayar kullanıcıları sevindirecektir. Ancak imkan genel olarak herkes için güzel görünüyor. rüyaük ışıkta çalışırken basit bir arama için dahi beyaz ışık patlaması gözler için hiç iyi olmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google en son Maps için bu adımı atmıştı

Apple’ın iOS 13 ile beraber geçiş yaptığı koyu arayüz modunu binlerce uygulama benimsedi. Binlerce uygulamaya koyu arayüz modu getirildi.

Bu konuda en yavaş isimlerden birisi ise Google oldu. Firma birçok servisine koyu arayüz modunu çok ama çok geç getirdi. mesele iOS için Google Maps ancak geçtiğimiz aylarda koyu arayüz modunu aldı.

Yakın zaman önce herkes için aktif edilen yeni imkan, arayüzü tamamen koyu hale getiriyor ve böylece karanlıkta haritaya bakmak inanılmaz kolay hale geliyor.

Koyu arayüzün pil ömrüne de etkisi oluyor. Ancak son araştırmaları bunun tahmin edildiği kadar çok olmadığını gösteriyor. Koyu arayüz Google Maps uygulamasının Android sürümünde uzun zamandır yer alıyor.

alakanizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içine yakından bakın[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap