1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Google akıllı TV platformuna ücretsiz kanallar

Google akıllı TV platformuna ücretsiz kanallar
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Google akıllı TV platformuna bedava kanallar ekleyeceği protokole imza attı. Protokolle Google, yayın alanında yenilikler yapacak.

Google akıllı TV platformuna bedava kanallarla yenilik getiriyor

Google TV tarafından desteklenen Chromecast’ler ve diğer cihazlar, gelecekte kullanıcılara bedava televizyon kanallarına erişim sağlayabilecek.

Protokol, Chromecast kullanıcılarının YouTube TV’lere benzer özel bir menü aracılığıyla kendilerine sunulan canlı kanallara göz atabileceğini söylüyor. Ayrıca platform tarafından desteklenen akıllı TV’ler, bir antenle erişilebilen diğer kablosuz programların yanı sıra bedava kanalları gösterebilecek. Bunun, Samsung gibi şirketlerin kendi platformlarında bedava TV teklifleri sunma şekline benzer olduğu belirtiliyor.

Protokole göre Google, kanallarını akıllı TV platformuna ekleme olasılığı hakkında bedava, reklam destekli televizyon sağlayıcılarıyla görüşüyor. Bu kanallar tipik olarak geleneksel TV’ye benzer bir duyguya sahip oluyor ve gösterileri reklam aralarıyla kesintiye uğrayacaktır.

Google, bu sonbaharda bedava yayın kanallarını resmi olarak başlatabilir seviyede. Ancak akıllı TV ortakları da gelecek yıl bunu yapmaya hazır olana kadar özelliği duyurmak için bekleyebilir. Ayrıca protokol, bu noktada hangi kanalların platforma girdiği belirsiz olsa da Google’ın aynı anda “düzinelerce bedava kanala” erişmesini sağlayacak anlaşmalar yapacağını da söylüyor.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap