1. Ana Sayfa
  2. Astroloji

Gökyüzünün en parlak yıldızı Sirius, Güneş ile kavuşuyor

Gökyüzünün en parlak yıldızı Sirius, Güneş ile kavuşuyor
0

- Advertisement -

 

- Advertisement -

Ezoterik öğretilerlerde köpek, kurt, çakal simgelenen Sirius sabit yıldızı, Alpha Canis Major takımın yıldızında yer alır. “Kutsal” olarak da kabul ile birlikte gelecekte bu önemli gün şansı ve şansı olarak düşünülür ve senede bir kez yaşanabilir. Çoğu uyarlık Sirius Güneşe kavuşumunun olduğu günü günü günü günü olarak kabul etmektedir. Bu; Güneş Sirius kavuşumu saat kaçta, sirius yıldızı ne zaman görülür?

 

SİRİUS GÜNEŞ KAVUŞUMU NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Sirius; Astrolojide güç, olasılığı ve Tanrısal iradenin insanların üzerinde gösterilir. 72 olacak 1° yapacak. Temmuz ayında gerçekleşecek olan Sirius Güneşe kavuşumu bir kez gerçekleşecektir. Bugüne Sirian günü denilmektedir. Bu zamanda gelecek ile ilgili planlar yapmak, dua etmek, dilemek için uygun zaman içinderdır. Kalkış için işlerinizi başlatmak için uygun bir geçiş yapın. 6 Temmuz 2021 saate kavuşum 08 gerçekleşecektir. 5-6-7 Temmuz 2021 etkili olacak.

 

SİRİUS NEDİR? SİRİUS NE DEMEK?

Sirius sabit yıldızı; Alpha Canis Major takımında yer alır. Ezoterik öğretilerlerde köpekler, kurt, çakal simgeleştirilmiş. Yunan mitolojisinde avcı Orion’un köpeğidir. Mısır da ölüleri öteki aleme götüren Anubis’tir. Türksinde göksel sarayın işçisi Kurt Asena’dır. Roma mitolojisinde ve Roma tanrıları Romalus’u emziren ilahileri. Sirius; farklı dillerde Sothis, Şira, Sirona, Serios, Kak-si-di, Huşi gibi reklamlarla çizilmiştir. Jüpiter ve Mars doğasında olan bu sabit yıldız; güneşten sonra en parlak ve gözle görülebilen bir sabit yıldızdır. Onur, satış, satışlık, kendi başına bir misyona adamakla pazarlamacıdır.

Sirius; ilk tek bir yıldız gibi görünse de aslında Sirius-A ve Sirius-B olarak iki adet yıldızdan oluşmaktadır. Türkçe de ismi Akyıldız’dır. Sirius çift yıldız sistemi, Güneş’e olan 8.5 ışık yılıyla sistemimize en yakın sekiz yıldızdan ikisidir. Gökyüzünde en parlak yıldız olan Sirius-A’nın görünür kadiri -1.47’dir. Güneş gösterisi en parlak ikinci yıldızdan iki kat daha fazla parlaktır.

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap