1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

GM Tedarik Zincirinde Çipler İçin Yapabilir

GM Tedarik Zincirinde Çipler İçin Yapabilir
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

GM tedarik zincirinde çipler için değişiklik yapmaya hazırlanıyor. GM CEO’su Barra, kendilerinin doğrudan çip alıcısı olabileceğini vurguladı.

GM tedarik zincirinde çipler için doğrudan alıcı olabilir

yineral Motors CEO’su Mary Barra yaptığı açıklamada, ABD’nin en büyük otomobil üreticisinin, önemli üretim kesintilerini zorunlu kılan devam eden yarı iletken çip krizini ele almak için çalışırken tedarik zincirinde değişiklikler yapmayı planladığını söyledi.

Barra, online bir röportajda, “Tedarik zincirimizde çok önemli değişiklikler yapacağız. yinel olarak yineral Motors doğrudan çip satın almıyor, tedarikçilerimiz alıyor. fakat şimdi üreticilerle doğrudan ilişkiler kuruyoruz” dedi.

GM sözcüsü, şirketin tedarik zincirini nasıl değiştirebileceği konusunda daha fazla yorum yapmayı reddetti.

ak Saray ve ABD Ticaret Bakanlığı, dünya çapında otomobil üreticilerinin üretim kesintilerine neden olan çip krizi hakkında bir toplantı planlıyor. GM, kıtlık nedeniyle altı şimal Amerika montaj tesisinde üretimi kestiğini söyledi.

Geçen hafta, GM Mali İşler reisı Paul Jacobson, otomobil üreticisinin 2021 kar görünümünü yeniden doğruladı ve şirketin yarı iletken tedarikleri için 2022’de “daha istikrarlı bir yıl” beklediğini söyledi.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap