1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

GM fabrikasını durdurma tarihini erteledi

GM fabrikasını durdurma tarihini erteledi
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

GM fabrikasını durdurma tarihini bir kez daha ertelediğini duyurdu. Pil paketi sorunsıyla boğuşan GM, üretimi durdurma kararını değiştirdi.

GM fabrikasını durdurma tarihini yine erteledi

yineral Motors, Orion Montaj Fabrikasının kapatılmasını ekim ortasına kadar uzatıyor. GM’in 11 ekim haftasında bu fabrikasını atıl duruma getirebileceği konuşuluyor.

Chevy Bolt EV ve EUV güvenlik geri çağırmasıyla ilgili pil paketi sorunsı nedeniyle GM bu geri çağırmayı ertelemiş durumda. Şirket yaptığı açıklamada, “Bu en son zaman içindema ayarlamaları, COVID ile ilgili kısıtlamalar yaşayan uluslararası pazarlardan gelen yarı iletken tedarik kısıtlamalarının neden olduğu devam eden parça kıtlığından kaynaklanıyor” dedi. Geçen hafta ise GM, 23 Ağustos’ta başlayan Michigan montaj fabrikasının kapatılmasının 20 Eylül’e kadar süreceğini duyurdu.

GM, üretim süreçlerini ve üretim programlarını güncellemek için pil tedarikçisi LG Chem ile çalışmaya devam edeceğini söyledi.

GM, Chevrolet Silverado 1500 ve GMC Sierra 1500 modellerini üreten Fort Wayne Assembly ve Silao Assembly fabrikaları gibi bazılarının, küresel yarı iletken sorunsından kısa bir süre etkilendikten sonra 13 Eylül itibariyle tam kapasiteye yükseldiğini söyledi.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap