1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Giyilebilir cihazlara özel Exynos W920 işlemcisi detaylandı

Giyilebilir cihazlara özel Exynos W920 işlemcisi detaylandı
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Exynos W920

Samsung’un geçtiğimiz ay duyurusu gerçekleşen Exynos W920 işlemcisinin ayrıntılarını paylaştı. Sektördeki ilk 5 nm işlemci olma özelliğini taşıyan Exynos W920, yeni nesil giyilebilir cihazlar için gereken en güçlü ve en verimli performansı sağlıyor. Bu işlemci kısa bir süre önce tanıtılan Samsung Galaxy Watch 4 modellerinde de kullanılıyor.

İşlemci çift Arm Cortex- A55 çekirdeği ile yüksek performansın yanı sıra enerji tasarrufu da sunuyor. Arm Mali-G68 GPU ise bir önceki modele kıyasla yüzde 20 daha iyi bir CPU performansı ile on kat daha iyi grafik performansı sağlıyor. İşlemci iyileştirilmiş çekirdekleri ve performansı sayesinde özellikle giyilebilir cihaz ekranlarında uygulamaların daha süratli açılmasına imkan tanıyor.

W920 işlemci ana CPU’yu çalıştırmak yerine, düşük güç tüketen özel ekran işlemcisi Cortex-M55’i etkinleştirerek bir önceki Exynos modeline kıyasla AOD modunda ekran güç tüketimini azaltıyor. İşlemci ilaveten, açık havadaki egzersizlerde hızı, mesafeyi ve yüksekliği takip edebilen (GNSS) L1 Küresel Navigasyon Uydu Sistemine de sahip.

Samsung, Exynos W920 işlemcisi hakkında açıklamada bulundu

Samsung Electronics Sistem LSI Pazarlama Birimi reis uçurumdımcısı Harry Cho, “uslı saatler ve giyilebilir cihazlar artık yalnızca gösterişli birer eşya değil. uslı saatler zinde, güvende ve güncel kalabilmemiz için yaşam tarzlarımızın bir parçası haline geldi. Exynos W920 işlemci sayesinde ileride geliştireceğimiz giyilebilir cihazlar, görsel anlamda cazip kullanıcı arayüzüne sahip uygulamaları çalıştırırken daha hassas bir kullanıcı deneyimi de sunacak.” diye konuştu.[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap