1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Genesis GV60’ın dönüşebilen vites seçicisi göründü [Video]

Genesis GV60’ın dönüşebilen vites seçicisi göründü [Video]
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Saf elektrikli altyapının ilk temsilcisi olan yinesis GV60, kokpitinde barındırdığı vites tasarımıyla dikkatleri üzerine çekecek.

yinesis’in elektrik odağındaki ilk bağımsız modeli olarak geçtiğimiz hafta ilk ayrıntılarıyla karşımıza çıkarılan GV60, beraberinde şiddetli tartışmaları da getirdi. Tasarım bazında markanın büyük beğeni toplayan ürün gamına nazaran “sev veya nefret et” niteliğinde daha uçlarda karaktere sahip olan GV60, bazı özellikleriyle ise bunu unutturacak gibi görünüyor. Tanıtımıyla birlikte geleneksel aynaların yerini alan kamera sistemiyle dikkatleri çeken yinesis GV60 için asıl kahramanlardan birisi konsolda yatıyor. nihayet yıllarda değişim içerisinde olan vites konsoluna yepyeni bir yorum getiren yinesis, seçici odağında tasarladığı paneli dönüşebilen bir küre üzerine geliştirdiğini duyurdu. 360 derece dönebilen bu panel, kontak kapalı olduğunda ambiyans aydınlatmalı bir küre niteliğiyle dekoratif tamamlayıcı olarak görev yapıyor. Kontağın açılmasıyla birlikte dönüşen paneli bir anda seçici görevinde görüyoruz. vasıtala ilgili ayrıntıların kademeli olarak geldiği adımlara nihayet bu panelin somut işleyiş görüntüleri kısa da olsa eklendi.

genesis gv60 gear sel 1
genesis gv60

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

yinesis GV60 için teknik beklentiler

Hyundai grubunda Ioniq 5 ve EV6 gibi ses getiren isimlerde gördüğümüz E-GMP altyapısı, GV60’ın da temelini oluşturuyor. GV60’ın teknik özellikleri açıklanmasa da üzerinde yükseldiği altyapının ilk örnekleri üzerinden bazı beklentileri konuşabiliyoruz. Bu altyapıdan doğan Hyundai Ioniq 5’te 77,4 kWh kapasiteli bir batarya paketinin konumlandırabildiğini biliyoruz. Bu batarya sayesinde 500 kilometreye yaklaşan menzil değerleri konuşulurken, çift elektrik motorlu kombinasyonda 301 beygir güç ve 605 Nm tork değerlerinin varlığı da söz konusu. Modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

Video[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap