1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Geleceğin vizyonunu günümüze taşıyan çift ekranlı MacBook patenti

Geleceğin vizyonunu günümüze taşıyan çift ekranlı MacBook patenti
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -MacBook

Çift ekranlı MacBook patenti ortaya çıktı. Tasarım formu açısından Surface Neo’yu andıran cihaz dikkatleri üstüne çekiyor. Microsoft Surface Neo ve Asus Project Precog gibi cihazlar masaüstünü iki ekrana genişletmek amacıyla tasarlanmış cihazlar olarak göze çarpıyor.

Apple’ın patent başvurusunda bulunduğu cihaz, Microsoft’un ve Asus’un cihazlarından hem daha basit hem de daha gelişmiş özellikler sunuyor. İkinci ekranı özel bir giriş alanı olarak ele alan cihaz sanal klavyeyi, dokunmatik yüzeyleri, hareket kontrolleri ve diğer giriş yöntemleri için ikinci bir ekrana sahip.

Klavye düzenlerinin yanında sanal bir ekran kullanıcıların daha ergonomik bir klavye tasarımına geçmelerine veya dokunmatik yüzeyi tercih ettikleri rastgele bir konuma yerleştirmelerine olanak tanıyor. Sanal ekran oyunlar veya normal dokunma hareketleri gibi diğer giriş türleri için de kullanılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MacBook patenti parmak izi sensörle geliyor

Patente bakıldığında bilgisayarda Touch ID parmak izi sensörü de mevcut. Daha önceki patentlerde olduğu gibi bu patentin de son kullanıcıya sunulup sunulmayacağı ise bilinmiyor. Üç yıl önce başvurusu yapılan ve kısa süre öncesinde onaylanan patent sıra dışı görünüyor. Konuyla alakalı yeni gelişmelerin yaşanması durumunda sizlerle paylaşacağız.

alakanizi Çekebilir

Google’ın Türkiye’de de açık olan deprem algılama sistemi[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap