1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Gamescom 2021 başladı: Açılışa Xbox damgasını vurdu

Gamescom 2021 başladı: Açılışa Xbox damgasını vurdu
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle iptal edilen Gamescom, 2021 yılında sanal olarak da olsa bekleyenleriyle buluştu. Takvimin ilk gününde sahneye çıkan ve oyunlarını sergileyen şirket ise Xbox oldu. Yaklaşık 2 saat süren etkinlik kapsamında yeni oyunların çıkış tarihleri ve oynanış videoları yayınlandı.

Dying Light 2‘den kısa bir teaser ile başlayan etkinlik, gösterilen pek çok oyunun ardından Forza Horizon 5 ile son buldu. Gamescom 2021 etkinliğinin ilk günü kapsamında Xbox‘a ait oyun stüdyolarının üst düzey geliştiricileri, oyunları hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.


Forza Horizon 5’in oynanış videosu yayınlandı

Forza Horizon 5’in oynanış videosu yayınlandı

Forza Horizon 5 için bir oynanış görüntüsü yayınlandı. Görüntülerde 2020 model Toyota Supra’ya yer verilirken, oyunun haritası da gösterildi.

Xbox oyunlarının yeni oynanış videoları

Dying Light 2

Bu yılın en çok beklenen yapımlarından olan Dying Light 2, Gamescom 2021 etkinliğinde ilk gösterilen oyun oldu. Parkur ve hayatta kalma mekaniklerine sahip aksiyon türündeki yapım, 7 fasılalık 2021 tarihinde piyasaya sürülecek. reyundan 2 dakika 44 saniye uzunluğunda bir oynanış videosu gösterildi.

SDNShiftdelete.net

Into the Pit

Dying Light 2‘nin ardından Into the Pit‘in tanıtım fragmanı geldi. Burada hızlı ve tempolu bir oynanış sunan ve retro-FPS tarzını benimseyen bir yapım gördük. YouTube yorumlarında Doom‘a benzetilen oyun, 19 ekim 2021 tarihinde piyasaya sürülecek.

SDNShiftdelete.net

Age of Empires IV

Age of Empires IV oyununun sırası geldiğinde oynanış videosundan çok, gerçek hayattan bir video gördük. Mancınıkları ve çeşitli savaş inşalarını gösteren videonun sonunda yapımın çıkış tarihi ekrana geldi. 28 ekim tarihinde çıkacak olan oyun, çıktığı gün Game Pass kütüphanesine eklenecek. Bunun yanı sıra şu anda ön siparişleri de açık durumda.

SDNShiftdelete.net

Wasteland 3: Cult of the Holy Detonation (DLC)

Wasteland 3 yeni bir genişleme paketi alıyor. reyuna yeni karakterler, düşmanlar, zorlu savaşlar ve silahlar dahil olacak. 5 ekim 2021 tarihinde çıkacak DLC, InXile Entertainment tarafından geliştirildi. İşte genişletmenin oynanış videosu…

SDNShiftdelete.net

Sea of Thieves – Mayhem Ship Set

Bir başka duyuru fragmanıyla karşınızdayız. Sea of Thieves‘e Borderlands renklerini vurgulayan gemi desenleri ekleniyor. 24 Ağustos‘tan 7 Eylül Türkiye saati ile 10:00‘a kadar Making Mayhem etkinliğine katılanlar yeni bir sembolün sahibi olacak.

SDNShiftdelete.net

State of Decay 2: Homecoming

gizada bir açık dünya zombi hayatta kalma oyunu State of Decay 2 yer alıyor. 1 Eylül, Homecoming güncellemesiyle birlikte orijinal Trumbul Valley haritası yapımın Juggernaut Edition sürümüne geliyor. Gelen güncellemeden bir de oynanış videosu yayınlandı.

SDNShiftdelete.net

Stray Blade

Xbox‘ın etkinlikte duyurduğu yeni bir oyunla daha karşınızdayız. Stray Blade, bir aksiyon RPG olarak piyasaya sürülüyor. reynanış görüntülerine baktığımızda daha çok 1v1 ağırlıklı mücadele yapısına sahip olacağını görüyoruz. Yapım, Xbox Series X | S platformları için 2022 yılında piyasaya sürülecek.

Crusader Kings III

Paradox Interactive‘in geliştirdiği Crusader Kings III‘ten bir duyuru fragmanı yayınlandı. Yapım, yeni nesil konsollar Xbox Series X | S platformlarına geliyor. Strateji odaklı bir oyun olan Crusader Kings III, franchise tarihinde ilk kez Xbox platformunda olacak.

SDNShiftdelete.net

Psychonauts 2

Bünyesinde çeşitli görevler ve gizemli komplolar barındıran Psychonauts 2‘den bir video gösterildi. reynanış kısımlarının harmanlandığı videonun sonunda, oyunun şu anda Xbox Game Pass hizmetine geldiği açıklandı. Yapım şu anda PC, konsol ve bulut platformlarından erişilebiliyor.

SDNShiftdelete.net

The Gunk

tesirnliğin sonlarına doğru The Gunk oyununun oynanış videosuna yer verildi. Üçüncü şahıs aksiyon macera türündeki yapım, 2021‘in fasılalık ayında Xbox Series X | S, Xbox One ve PC platformlarına çıkışını gerçekleştirecek. Çıktığı gün Game Pass bünyesine dahil olacak oyun, Smart çılgınvery desteğini de bulunduruyor.

SDNShiftdelete.net

Forza Horizon 5

Gamescom 2021 etkinliğinin Xbox bölümünde gösterilen son oyun olan Forza Horizon 5, yeni bir oynanış videosuyla karşımıza çıktı. 8 dakika 48 saniyelik videoda, yapımın çeşitli modları ve araçları ön planda tutuldu. Playground Games tarafından geliştirilen oyun, 9 adaleım 2021 tarihinde piyasaya sürülecek.

SDNShiftdelete.net

Gamescom bünyesinde gerçekleşen Xbox etkinliği sona erdi. tesirnlik boyunca birçok oyun videosu, hayranların beğenisine sunuldu. Sizler etkinlik süresince gösterilen oynanış fragmanları hakkında ne düşünüyorsunuz? Beklentilerinizi karşıladı mı?

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap