1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 için Türkiye stok tarihi netleşti

Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 için Türkiye stok tarihi netleşti
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Katlanabilir telefon pazarının en güçlüsü Samsung Galaxy Z Fold3 ve dikey katlanabilir Galaxy Z Flip3 yakında Türkiye’de.

Türkiye fiyatı 21.999 TL olan Samsung Galaxy Z Fold3 ve Türkiye fiyatı 11.999 TL olan Samsung Galaxy Z Flip3, bugün itibarıyla Türkiye’de ön satış üzerinden elde edilebilir hale geldi. Peki telefonlar satın alanlara ne zaman gidecek?

Modellerin stoklara giriş tarihi 21 eylül ve sonrası olarak açıklanmış durumda. 21 Eylül ve sonrasında telefonlar satın alanlara gönderilmeyen, yeni alacaklar ise hemen teslim edilmeye başlanacak.

Bu modelleriyle yurt dışındaki tüketicilerden rekor bir ilgi gördüklerini aktaran Samsung, durumdan elbette çok memnun görünüyor. Yüksek fiyatlarına rağmen genel olarak çok beğenilmiş gibi duran Z Fold3 ve Z Flip3, tüm Galaxy Z serisini “satış konusunda” geride bırakmayı şimdiden başardı.

Daha önce de söylediğimiz gibi telefonların Türkiye’de ilgi görmesi maalesef çok mümkün değil. Bunun arkasında telefonların kendisinden çok yukarıda açıkladığımız çok yüksek Türkiye fiyatları yer alıyor. Bu fiyatlar ile telefonlar Türkiye’de çok ama çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Fold3 özel bir ekran taşıyor

Samsung Galaxy Z Fold3, Samsung’un şimdiye kadar ürettiği en gelişmiş ve yetenekli katlanabilir telefon konumunda. Biliyorsunuz modelin en önemli özellikleri arasında ekran altı selfie kamerası ve S Pen kalem desteği yer alıyor.

Şimdi ortaya çıktığı kadarıyla telefonda özel de bir OLED ekran kullanılıyor. Hatta bu ekrana direkt olarak “Eco OLED” adı veriliyor.

Söylendiği kadarıyla Galaxy Z Fold2’nin ekranında ışık yansımalarını önlemek adına özel bir katman bulunuyor. Bu katman, panel ile UTG camın arasında yer alıyor. Bu katmanın faydası olmasına rağmen ışık geçirgenliği azalttığı için olumsuz bir etkisi de oluyor.

Yeni Eco OLED ekranda ise ışık yansımalarını önlemek adına özel bir katman bulunmuyor. Firma bunu yani yansımaları direkt olarak yeni geliştirdiği panel kaplaması ile çözüyor.

Bu sayede Galaxy Z Fold3, Galaxy Z Fold2’nin ürettiği parlaklığa ulaşmak için daha az enerji harcıyor. Samsung burada yüzde 33’lük geçirgenlik artışı ile yüzde 25’lik sarfiyat düşüşünden bahsediyor ve bu da önemli görünüyor.

Eco OLED ekranın ekran altı kamera için de önemli olduğunu belirten Samsung, yeni altyapı ile selfie fotoğraflar için kamera sensörünün daha iyi ışık alabildiğini aktarıyor.

alakanizi Çekebilir

Türkiye ihtimalli Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki ayrıntılara bakın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap