1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Fujifilm, çok sürpriz katlanabilir telefon çalışması ile gündemde

Fujifilm, çok sürpriz katlanabilir telefon çalışması ile gündemde
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Fotoğraf makinesi pazarının en büyüklerinden Fujifilm, bugün hiç beklenmedik bir konuda, katlanabilir telefon alanında gündemde.

Şu an katlanabilir telefon pazarında Samsung, Xiaomi ve Huawei gibi isimler yer alıyor. Bu isimler arasına ileride fotoğraf makinesi devi Fujifilm de dahil olur mu? Bu soru size çok garip gelmiş olabilir. Ancak firma ciddi ciddi bir katlanabilir telefon patenti almış durumda.

LetsGoDigital tarafından bulunan patent, firmanın alana gireceğini kesinleştirmiyor ancak bu konuda çalışmaların olduğunu açık şekilde gösteriyor. Fuji’nin katlanabilir modeli kağıt üzerinde Galaxy Z Fold’ların formunu benimsiyor.

Telefonu bir stylus kalem ile birlikte görselleştiren LetsGoDigital, olası bir Fuji katlanabilir telefonun nasıl olabileceğini hayal ediyor.

Biz açık konuşmak gerekirse Fujifilm markasının katlanabilir bir telefon üretip bu pazara gireceğine hiç şans vermiyoruz. Ancak yine de firmanın böyle bir cihaz için patent olması şaşırtıcı duruyor. geri planda tam olarak neler dönüyor?

fujifilm cok surpriz katlanabilir telefon calismasi ile gundemde 5

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fujifilm imzalı ses getiren son model GFX50S II olmuştu

Hatırlamak adına GFX50S üstüne kurulan Fujifilm GFX50S II, orta format sınıfında yer alıyor. tarafi modelde oldukça büyük bir sensör yer alıyor. Burada tam olarak 50 megapiksellik bir sensör kullanılıyor ve sensör hareket sistemiyle 205 megapiksellik (16 farklı fotoğraf bir araya geliyor) çıktı alınabiliyor.

Firmanın GFX serisinden alıştığımız tasarım çizgisini devam ettiren ve toplamda GFX50S üstüne 100 yenilik / iyileştirme getiren GFX50S II, direkt olarak profesyonellere ve alanı çok ciddiye alanlara hitap ediyor. Bünyesinde IBIS yani gövdeden otomatik netleme sistemi olan gövde, beş eksende sabitleme ile 6.5 durak avantaj getiriyor.

Orta format olmasına rağmen 900 gramlık ağırlığı bulunan ürün, gücünü GFX 100S’de de yer alan X-Processor 4 işlemciden alıyor ve GFX 50S’e oranla 130 fps değil 250 fps sensör okuması yapabiliyor.

bedensinde 3.2 inç LCD ekran yer alan model, üstünde bir bilgi ekranı taşıyor ve 3.69 milyon noktalık OLED elektronik vizör ile karşımıza çıkıyor. Orta format fotoğraf makinesinin Türkiye fiyatı 33 bin TL.

alakanizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap