1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Foxconn ikinci çeyrekte tahminleri geçti

Foxconn ikinci çeyrekte tahminleri geçti
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Foxconn ikinci çeyrek geliri ile tahminleri geçmeyi başardı. Foxconn çip tedarikinden en az etkilenenler arasında yer aldı.

Foxconn ikinci çeyrekte beklenenin üzerinde gelir elde etti

Tayvanlı Foxconn, Apple Inc gibi müşterilerin inovasyon ürünlerine olan güçlü ihtiyacı nedeniyle beklenenden daha iyi bir üç aylık kazanç bildirdi.

					
					

Dünyanın en büyük sözleşmeli elektronik cihaz üreticisi, Nisan-Haziran aylarında bir önceki yıla göre yüzde 30 artışla 1.07 milyar dolar kazanç bildirdi. Foxconn da aynı şekilde mevcut üçüncü çeyrek için kârda bir önceki yıla göre yine artış öngörüyor. Foxconn’un kazancındaki bu artışta, pandeminin büyük bir etkisi oldu. Tüketici elektroniğine gelen talep artışı, Apple gibi teknoloji devleriyle anlaşmalı olan şirketin üretimini artırmasını sağladı.

Ancak bununla birlikte devam eden çip kıtlığı ise halen bir engel olmaya devam ediyor. Dünya çapındaki çip kıtlığının 2022’nin ikinci çeyreğine kadar uzayabileceği belirtilirken, Foxconn’un birçok müşterisinin ürünlerden daha fazla yararlanan “birinci kademe” iş olduğu için şirkete “gerçekten çok az” bir etkisi olacağını vurgulandı.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap