1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Fortnite, iOS’a geri dönecek mi? İşte son durum

Fortnite, iOS’a geri dönecek mi? İşte son durum
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Epic Games ve Apple arasındaki dava nihayet sonuçlandı ve Epic Games, Apple’a karşı büyük bir zafer elde etti. Mahkeme Apple’a 9 fasılalık’a kadar ödeme politikalarında değişiklik yapması için süre verdi, ancak Apple diğer kalemlerde kazanan taraf oldu. siyahrdan sonra gözler Fortnite’ın geri dönüp dönmeyeceğine çevrildi.


Epic Games’in Apple ile olan davası nihayet karara bağlandı!

Epic Games’in Apple ile olan davası nihayet karara bağlandı!

Bir yıldan uzun süredir devam eden Apple ve Epic Games davası için kritik bir karar verildi. Bu kararla birlikte kazanan belli oldu.

Fortnite’ın iOS‘a geri gelmesi yakın zamanda imkansız

Mahkeme, Fortnite’ın mağazaya geri yükleme konusunda ne Apple’a ne de Epic Games’e bir yaptırımda bulunmadı. Keza iki şirket de bu konu hakkında kendi inisiyatifinde bir açıklama da yapmadı.

Epic Games aslından karardan çok memnun değil ve Fortnite’ı en azından bu yıl sonuna kadar App Store’a geri getirmeyecek. Epic CEO’su Tim Sweeney attığı bir tweette “Epic, Apple adil bir rekabet içinde uygulama içinde ödemeyi ne zaman sunarsa o zaman Fortnite’ı iOS’a geri getirecektir” demişti. Ayrıca Epic, bu yeni kuralların yürürlüğe girip girmeyeceği konusundaki belirsizlik için mahkemeye itiraz edeceğini de açıkladı.

fortnite app storea geri donecek mi 2

Apple dün erken saatlerde yeni bir Kore yasasına cevaben yaptığı açıklamada “herkesle aynı kurallara göre oynamayı kabul etmeleri halinde Epic’in App Store’a dönüşünü memnuniyetle karşılayacağız” dedi. Bu açıklamanın nedeninde ise, Epic Games’in oyunu Kore’de yeniden mağazaya yüklemeye çalıştığı ancak Apple’ın aynı gerekçe ile bunu reddettiği ortaya çıktı.

Mahkeme kararı 90 gün yani 9 fasılalık’a kadar yürürlüğe girmeyecek ve Apple’ın hangi adımları atacağı merakla bekleniyor.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap