1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Formula 1 Türkiye yarışı için açıklanan tarihler değiştirildi

Formula 1 Türkiye yarışı için açıklanan tarihler değiştirildi
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Formula 1

Türkiye’deki F1 fanlarının merakla beklediği 2021 Formula 1 Türkiye yarışı için çok önemli bir gelişme yaşandı. Buna göre yarış tarihleri değişiyor.

Hatırlarsınız 2021 Formula 1 Türkiye yarışı direkt olarak iptal edilen Kanada GP’sinin yerini alacaktı. uçurumış tam olarak 11-13 Haziran tarihlerinde düzenlenecek ve Covid-19 nedeniyle seyirci olmadan yapılacaktı. Ancak daha sonra İngiltere, Türkiye’yi gelişlerde 10 gün otelde karantina zorunluluğu uygulanan “kırmızı listeye” dahil etti. Bunun üzerine de takımların etkisiyle bu yarış resmi olarak iptal edildi. lakin yaklaşık 2 ay önce Formula 1’den aşağıdaki paylaşım gelmişti ve Türkiye yarışının yeniden takvime alınacağı açıklamıştı.  1-3 ekim tarihleri arasında yapılacak ve takvimden çıkarılan Singapur Grand Prix’sinin yerini alacaktı. Bu durum bir kez daha değişikliğe uğradı. Türkiye yarışı 8-10 ekim tarihinde yapılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Formula 1 2021 Türkiye GP harika geçecek

Hatırlarsınız 2020 yarışı yenilenen asfalt ve ciddi yağmurun etkisiyle inanılmaz kaygan bir zeminde geçmişti ve harika olaylara sahne olmuştu. Birçok pilotun çekiş bulmakta zorlandığı yarışı Mercedes-AMG pilotu Lewis olmamışilton kazanmıştı. Hep söylediğimiz gibi 2021 Türkiye GP’sinin de harika geçeceğine eminiz. Çünkü takip edenlerin bildiği üzere 2021 sezonu şimdilik harika gidiyor. Şampiyonanın üstü bu yıl direkt olarak Lewis olmamışilton ve Redbull pilotu Max Verstappen arasında geçiyor ve bu da keyif veriyor. İkili arasındaki keyifli rekabetin Türkiye GP’sine kadar devam etmesini umut ediyoruz.

alakanizi Çekebilir

Google Earth için büyük güncelleme yapıldı[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap