1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Football Manager 2022 Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

Football Manager 2022 Beta sürümü ile ön siparişe çıktı. Football Manager 2022 çıkış tarihi ve fiyatı nedir? Football Manager 2022 yeni özellikleri neler?

Football Manager 2022 Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu
1

- Advertisement -

Futbolseverlerin oynadığı oyunların başında gelen Football Manager (FM) serisi yeni versiyonu ile karşımıza çıkacak. Football Manager 2022 fiyatı ne kadar? Football Manager 2022 ne zaman çıkacak? Football Manager 2022 yeni özellikleri neler? Tüm hepsinin cevaplarını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

- Advertisement -

Sega Games, daha önce Football Manager 2021 versiyonunun beğenildiğini ve 446 milyondan fazla kullanıcıların maç oynandığını açıklamıştı. Football Manager 2022 versiyonunu merak eden oyunseverlerin merak etttiği herşeyi derledik.

Football Manager 2022 Özellikleri Neler?

Geçen sene çıkan 2021 serisinde göze çarpan en büyük yeniliklerden biri olan xG ve maç analizi gibi yeni özellikler bu sefer yeni seride üzerine geliştirilerek paylaşılacak. Kulüplerin Covid-19 dönemindeki finansal değişimleri oyuna yansıtılacak. Bu yüzden transfer sisteminde köklü değişikliklere gidildi. Football Manager Studio Direktörü Miles Jacobson: “Normalden çok daha fazla kulüp, oyuna çok daha küçük bütçelerle başlayacak veya gerçekteki gibi oyuncu satmak zorunda kalacak” dedi. “Diğerleri de kadro genişliklerini ve maaş ödemelerini azaltmak için mücadele edecek.” diye ekledi.

The Manager Transfer Updates 5

Football Manager 2022 versiyonunda grafikler üzerinde iyileşmeler yapıldı. Seri boyunca grafikler az da olsa geliştirlmeye çalışılan oyunun, 3D oyun esnasında oyuncuların top sürme, oyuncuların animasyonları ve yapay zeka alanında daha gerçekçi dinamikler getirildi. Oyuncular, maç esnasında yaşanan olaylara anlık tepkiler verebilecekler. Muhtemel top kayıplarını tahmin edip yerinde pres şablonu oluşturabilecekler.

MATCH ENGINE BUNGLESIA VfB Stuttgart Greuther Fürth

Veri Merkezi özelliği gol beklentisi gibi eklemelerinin yanı sıra diğer istatistiksel bilgilerede detaylar katıldı. Bir çok istatistiği daha detaylı bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Yeni istatistik şablonlarındaki görseller ile oyuncular üzerinde bir çok analizi yapabileceksiniz.

Football Manager 2021’de İtalya Seria A liginde bulunan Juventus’un lisansının olmamasından dolayı “Zebre” adında oyuna eklenmişti. Manchester United, Premier Lig ve Sega Games arasında yaşanan anlaşmazlıktan dolayı oyunun tüm serisinde ilk defa lisansı olmadan bulunacak. Oyunda Machester United, “Manchester UFC” veya “Man UFC” adı ile yer alacak.

STAFF MEETING WATFORD 1

2021 yılında kadın futbolunu oyuna eklemek istediklerini ve çalışmalar yaptıklarını söylemişlerdi. Fakat oyunda kadın futbolu 2022 versiyonunda yer almayacak. Oyunun geçmiş versiyonlarında olduğu gibi kadın manejer eklenebilecek.

Günümüzde olduğu gibi oyunda futbolcular Covid-19 yüzünden izolasyon süreci ve Covid’den ötürü maç kaçırma gibi problemleri olamayacak. Hatta stadyumlar tam kapasite olarak taraftarlarla dolu olacak. Yapılan açıkmada ise: “Geçen sene oyladığımız üzere, zamanla stadyum kapasiteleri ve kulüp gelirleri eski seviyesine dönecek” denildi. Sadece takımların finansal olarak etkileri oyuna yansıtılacak.

Football Manager 2022 Hangi Cihazlar İçin Çıkacak?

Merakla beklenen oyun; PC, Mac, Xbox Series X/S, Xbox One  ve mobil cihazlar için çıkışını gerçekleştirecek. Xbox ve mobil sürümleri de ana oyunla aynı tarihte piyasaya sürülecek. FM 2022 Touch, yalnızca Nintendo Switch’te oynanabilecek.

Football Manager 2022 Ne Zaman Çıkacak?

Sega Games, Football Manager 2021 oyununu tam sürüm olarak 9 Kasım 2020 tarihinde çıkarmıştı.

Football Manager 2022 Beta sürümü 21 Ekim tarihinde ön sipariş ile erişime açıldı. Oyunun tam sürümü ise Kasım’ın ilk iki haftası içersinde çıkması bekleniyor.

Football Manager 2022 Ne Kadar?

Football Manager 2022, PC ve Mac için Epic Games Store ve Steam aracılığıyla satışa çıkarılacak. Oyun şu anda her iki platformda da %10 indirimle 269,10 TL’lik fiyatla satılıyor. Football Manager 2022’nin Touch ve Xbox sürümleri ise nispeten daha uygun bir fiyattan satılacak.

Ayrıca oyun, Xbox Game Pass sistemine eklenecek ve bu şekilde de bilgisayar oyuncuları ile buluşabilecek.

Football Manager 2022 Tanıtım Videosu

Football Manager 2022 için yayımlanan resmi tanıtım videosu aşağıda yer alıyor.

 

 

 

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir