1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Fitbit Charge 5 için fiyat dahil kilit detaylar ortaya çıktı

Fitbit Charge 5 için fiyat dahil kilit detaylar ortaya çıktı
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Fitbit Charge 5

Giyilebilir ürün pazarının en büyük isimlerinden Fitbit, çok yakında Fitbit Charge 5 akıllı bileklik modelini tanıtacak.

Hazırladığı ürünler Türkiye’de de resmi olarak satılan Fitbit, son dönemde yapılan sızıntılar üzerinden akıllı bileklik Fitbit Charge 5 ile gündeme geliyor. Tasarımını yukarıda görebileceğiniz ürün, ortaya çıkan yeni bilgilere göre 179 dolara satılacak.

Teknik olarak şimdiye kadar tüm sızdırılanlara bakarsak NFC desteğine sahip olan Charge 5, renkli ekran üzerine kuruluyor, yerleşik olarak GPS taşıyor ve nabız yanında SpO2 ölçümü de yapabiliyor.

50 metre derine kadar problem olmadan indirilebileceği aktarılan akıllı bileklik, kaynaklara göre 7 güne yakın bir pil ömrü sunuyor ve Android yanında iOS cihazlarla da kullanılabiliyor.

Birçok sporu otomatik olarak tanıyabilen Charge 5, yerleşik olarak 20 farklı otomatik egzersiz moduyla yolda bulunuyor. Stres ölçümü de yapabilecek denilen Fitbit Charge 5, yüksek ihtimalle ekran yanındaki yüzeylerden dokunmatik olarak kontrol edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmadan Fitbit Charge 5 dışında başka ilginç bir cihaz da gelebilir

Geçtiğimiz aylarda bulunan resmi kayıtlara göre firma akıllı yüzük alanında aktif olarak çalışmalar yapıyor. Firmanın ilk akıllı yüzük modelinin nasıl görüneceği halen bilinmiyor.

Ancak resmi patentler üzerinden ürünün SpO2 yani kandaki oksijen oranını ölçebileceği aktarılıyor. uslı telefonlar ile Bluetooth veya NFC üzerinden veri aktarımı yapabileceği düşünülen ürün, elbette aktivite takibi de yapabilecek.

durumen ne zaman çıkacağı bilinmeyen Fitbit’in akıllı yüzük modeli, limitli alan nedeniyle geliştirmenin zor olduğu teknolojik oyuncaklar arasında yer alıyor. Bu açıdan ürün hiçbir zaman raflara çıkamama ihtimali de taşıyor.

alakanizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle ayrıntılı şekilde test ediyor[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap