1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Fitbit Charge 5 akıllı bileklik tanıtıldı; işte fiyat ve öne çıkan özellikleri

Fitbit Charge 5 akıllı bileklik tanıtıldı; işte fiyat ve öne çıkan özellikleri
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Giyilebilir ürün pazarının öne çıkan isimlerinden Fitbit, sızıntıları yapılan Fitbit Charge 5 üzerindeki resmi perdeyi kaldırdı.

Hazırladığı ürünler Türkiye’de de resmi olarak satılan Fitbit, son dönemde yapılan sızıntılar ile sık sık gündeme akıllı bileklik Fitbit Charge 5 modelini 179 dolar fiyat etiketiyle görücüye çıkardı.

Birçok farklı renk ve kayış kombinasyonu bulunan ürün, tasarımsal olarak gayet güzel görünüyor. Bünyesinde 450 nit parlaklığı bulunan bir AMOLED ekran yer alan ürün, buradan dokunmatik olarak kontrol edilebiliyor.

Teknik olarak daha fazla ayrıntıa inersek NFC desteğine sahip olan Charge 5, yerleşik olarak GPS taşıyor ve nabız ile EKG yanında SpO2 ölçümü de yapabiliyor. 50 metre derine kadar problem olmadan indirilebileceği aktarılan akıllı bileklik, 7 güne yakın bir pil ömrü sunuyor ve Android yanında iOS cihazlarla da kullanılabiliyor.

Birçok sporu otomatik olarak tanıyabilen Charge 5, yerleşik olarak 20 farklı otomatik egzersiz moduyla yolda bulunuyor. Stres ölçümü de yapabilen Fitbit Charge 5, genel olarak beğeni toplamayı başarmış durumda.

Bu ürünün ileride Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz ancak bu konuda henüz bir tarih veya fiyat gelmiş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma Fitbit Charge 5 dışında bir akıllı yüzük üzerinde de çalışıyordu

Geçtiğimiz aylarda bulunan resmi kayıtlara göre firma akıllı yüzük alanında aktif olarak çalışmalar yapıyor. Firmanın ilk akıllı yüzük modelinin nasıl görüneceği halen bilinmiyor.

Ancak resmi patentler üzerinden ürünün SpO2 yani kandaki oksijen oranını ölçebileceği aktarılıyor. uslı telefonlar ile Bluetooth veya NFC üzerinden veri aktarımı yapabileceği düşünülen ürün, elbette aktivite takibi de yapabilecek.

durumen ne zaman çıkacağı bilinmeyen Fitbit’in akıllı yüzük modeli, limitli alan nedeniyle geliştirmenin zor olduğu teknolojik oyuncaklar arasında yer alıyor. Bu açıdan ürün hiçbir zaman raflara çıkamama ihtimali de taşıyor.

alakanizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle ayrıntılı şekilde test ediyor[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap