1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Filmlerden uyarlanan en iyi video oyunları- ShiftDelete.Net

Filmlerden uyarlanan en iyi video oyunları- ShiftDelete.Net

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Video oyunları ile sinema dünyasının yolu çoğu zaman kesişiyor. Pazar payı büyük iki endüstrinin ortak çalışmaları hayranlar tarafından da yakın takipte. Kimi zaman doğrudan filmlerin oyunları yapılsa da, bazen sinema evrenlerinden uyarlanan yapımlar oyuncuları karşılamakta.

Peki bu eserler arasında en başarılı olan video oyunları hangileri? İşte bu yazımızda sizler için 10 yapımdan oluşan bir liste hazırladık.


Sinemanın vazgeçilmezi: CGI teknolojisi nedir?

Sinemanın vazgeçilmezi: CGI teknolojisi nedir?

Günümüz sinemasının en önemli etkenlerinden biri elbette CGI teknolojisi. Bu teknolojinin artılarını ve eksilerini sizler için derledik.

Filmlerden uyarlanan başarılı video oyunları

yinel yapı itibariyle gerçek anlamda kaliteli bir içerikle karşılaşmak oldukça zor olabiliyor. Zira hali hazırda beyaz perdede işlenen konular, yenilik anlamında büyük işler başarmıyor. Bu nedenle eleştiriler gelirken, sinema evrenlerinden kurulan yapımlar genellemenin dışında kalabiliyorlar. Pek çok stüdyo, oyun haklarını aldığı filmlerin başarılı versiyonlarını oyunculara sunabiliyor.

sahilda köşede kalmış, filmlerden uyarlanan en iyi video oyunları

kırmızıien: Isolation

SDNShiftdelete.net

Sinema dünyasının klasik içeriklerinden biri olan kırmızıien, oyun endüstrisinde de önemli bir yere sahip. 2014 yılında piyasaya çıkan kırmızıien: Isolation, hem mevcut düzendeki korku ögelerini başarı ile yedirmiş, hem de farklı noktalara değinerek merak uyandırmıştı. Creative Assembly tarafından geliştirilen yapım, hayranların beğenisini topladı.

Spider-Man 2

SDNShiftdelete.net

Sam Raimi‘nin Spider-Man üçlemesi, pek çok hayran tarafından ayrı bir yere konumlanıyor. Modern sinemanın ilk çizgi roman uyarlamalarından olan seri, oyun dünyasında da önemli bir yere sahip. Üçlemenin en iyi filmi olarak gösterilen Spider-Man 2, video oyunları listemize de girmeyi başarıyor. 2004 yılında çıkan yapım, filmde anlatılanlara ilave olarak daha geniş kapsamlı bir hikayeye sahip. Bununla birlikte oyun, 2018‘de çıkan Marvel’s Spider-Man‘e kadar da en iyi çizgi roman oyunları arasında yer alıyordu.

Golden Eye 007

SDNShiftdelete.net

Ajan filmlerinin en bilinen serisi James Bond desek yanlış olmaz. 1963 yılından beri devam eden yapımlar, ara ara oyun dünyasına da merhaba diyor. 1997‘de çıkan oyun, Doom benzeri bölüm tasarımı ile döneminde oldukça başarılı olmuştu. Keza yapım kimilerine göre oyun dünyasındaki en iyi film uyarlaması.

Mad Max

SDNShiftdelete.net

Mad Max, listemizdeki video oyunları arasında, tam olarak yüzde 100 filmden uyarlama olmayan yapımlardan biri. Aynı evrende geçen eser, Avalanche Studios Group ve Mindscape stüdyoları tarafından geliştirildi. 2015‘te çıkan filmin ardından gelen Mad Max, kıyamet sonrası çağın anlatıldığı senaryoyu başarıyla hayranlarına aktardı. tersyonu ve araç sürüş dinamikleri mükemmela yakın olan oyun, oyuncuların da beğenisini kazandı.

Friday the 13th: The Game

SDNShiftdelete.net

Filmden uyarlanan başarılı video oyunları arasında farklı tarza sahip bir oyun ile karşı karşıyayız. Namı diğer 13. Cuma efsanesi, çok oyuncu odaklı bir yapım ile 2017‘de hayranlarını karşıladı. Bütün filmlerdeki Jason varyantlarının olduğu oyun, ilk filmin anlatıldığı kampta geçiyor. Toplamda 8 oyuncuya kadar oynanabilen 13. Cuma‘da amaç, Jason‘dan kaçmak. Bunun için oyuncuların belli başlı görevleri yerine getirmesi gerekiyor.

Star Wars: Knights of the Old Republic

SDNShiftdelete.net

Tıpkı Mad Max gibi KOTOR’da doğrudan film uyarlaması değil. Ancak gelişmiş dünyası ve oyunculara sunduğu seçenekler ile, hala en iyi Star Wars oyunları arasında yerini almayı başarıyor. fazla oyuncu odaklı yapımda seçimleriniz, doğrudan kaderinizi belirliyor. Günümüz oyunlarında bile kolay kolay görmediğimiz bu ayrıntıın 2004‘te olması, Star Wars: Knights of the Old Republic‘i ayrı bir yere koyuyor.

Jurassic World konutolution

SDNShiftdelete.net

Sinema dünyasında Jurassic Park serisinin yeri de bir başka. Dinozorları evimize kadar getiren evren, pek çok farklı kategoriye hizmet edebiliyor. reyun dünyasında olması sürpriz olmayan seri, 2018′de Jurassic World konutolution oyunu ile hayranlarını karşıladı. esas olarak, tema parkı kurduğunuz oyunda amaç, daha fazla ziyaretçiye ulaşarak gelirinizi arttırmak. Bu sayede sevilen film serisine farklı bir açıdan da bakış atma şansına sahip olacaksınız.

Middle-earth: Shadow of Mordor

SDNShiftdelete.net

Filmden uyarlama video oyunları listemizde suratüklerin zeybekndisi evreninden bahsetmemek olmaz. Sinemada pek çok hayranı bulunan ve artık klasikler arasında atfedilen seri, oyun endüstrisinde de yer alıyor. Daha önceden doğrudan çıkan filmlerin oyunları ile hayranlarını karşılayan suratüklerin zeybekndisi, beklenilen tepkiyi alamamıştı. Ancak 2014‘te çıkan Shadow of Mordor, bunu değiştirdi. rutubetesis sistemi ile oyun dünyasına da önemli bir yenilik katan yapım, serinin hayranlarını da tatmin etmeyi başardı.

Peter Jackson’s King Kong: The Official Game of the Movie

SDNShiftdelete.net

Upuzun ismiyle dikkat çeken King Kong, doğrudan filmden uyarlanan video oyunları arasında yer alıyor. 2005’te çıkan filmi baz alan yapım, çıkış yaptığı dönemde önemli ölçüde etki yapmayı başardı. Sinemada anlatılmayan konuları da ele alan King Kong, ödülleri de topladı. reyun, Game Boy isimvance, GameCube, Microsoft Windows, PlayStation 2, Xbox, Nintendo DS, Xbox 360 ve PSP’ye çıkış yapmıştı.

X-Men Origins: Wolverine

SDNShiftdelete.net

Filmden başarıyla uyarlanan video oyunları listemizin son sırasını, yine bir çizgi roman eseri ile tamamlıyoruz. 2009 yılında çıkan X-Men Origins: Wolverine, fena olmayan geri dönüşler almayı başarmıştı. Bununla birlikte Hugh Jackman‘a olan ilgi artarken, usta yıldızın olduğu, filmle aynı isimde bir de oyun piyasaya çıktı. reyun öylesine büyük bir etki yaptı ki, hayranların çoğu sinemada izledikleri X-Men Origins: Wolverine‘i oyuna tercih etti. Ancak devamı gelmeyen yapım, tarihin tozlu sayfalarına karıştı.

[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap