1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Fazla bütçesi olmayanlar için ucuz drone tavsiyeleri – 2021

Fazla bütçesi olmayanlar için ucuz drone tavsiyeleri – 2021

featured

- Advertisement -

Dronelar, günden güne popüler hale geliyor ve bu popülerleşme, her kesimde gerçekleşiyor. Yani parası olan da Drone’lara merak salıyor, parası olmayan da. Elbette ki uçurması en keyifli olan Drone’lar pahalı olanlar. Fakat yeterli bütçeniz yoksa daha ucuz olan ancak sizi tatmin edebilecek modellere göz atabilirsiniz. E tabi bütçeniz yoksa beklentiyi yüksek tutmanız da saçma olur. Çünkü zaten ürünün fiyatı ortada. Eğer beklentiyi zirveye taşırsanız ucuz drone, sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

- Advertisement -

Ucuz Drone tavsiyeleri

pexels t kayemba 4899155
Ucuz Drone tavsiyeleri

Drone piyasası içerisinde 300 TL’den 50.000 TL’ye kadar fiyat çeşitliliği bulunuyor. Aşağı tarafta sizler için oldukça ucuz olan fakat pek kaliteli olmayan bazı drone modellerini sıraladım.

  • Aden E58 Fly More Combo Drone
  • Corby CX014 Wifi KameraKatlanabilir 720P Smart Drone
  • Song Yang Katlanabilir Kameralı Drone
  • Visuo Kameralı XS809S 720P Geniş Açı Wifi Fpv Katlanabilir
  • Corby CX007 Zoom Pro Smart Drone

Genel olarak uygun fiyatlı Drone’lar arasında en çok tercih edilen modeller yukarıdakiler. Tabii ki de aşırı kaliteli bir cihaz satın almak istiyorsanız DJI markasına göz atın. Çünkü bu sektörün lider markası DJI’dır.

Drone nedir?

pexels kenneth hanes 4355180
Drone nedir?

Drone; yani insansız hava aracı (İHA), fiziksel olarak içinde insan bulunmayan bir tür uçan araçtır. İHA’ların en önemli ve olmazsa olmaz bileşeni, yer tabanlı bir kontrolör ile uçak arasında bir iletişim sistemdir.

İHA’lar iki sınıfa ayrılırlar: uzaktan kumanda edilerek uçanlar, kendiliğinden belli bir uçuş planı üzerinden otomatik olarak hareket edebilenler. Keşif amaçlı üretilen İHA’lar günümüzde birçok saldırı görevinde de kullanılmaktadır. Militanlara karşı birçok başarılı saldırı gerçekleştiren bu hava araçları çoğu zaman sivil hedefleri de vurarak insan ölümlerine neden olmaktadır. Bunun yanında İHA’lar, son zamanlarda yangın söndürme amaçlı da kullanılmıştır.

Günümüzde çok farklı şekil, ebat, konfigürasyon ve karakterde araçlar üretilmektedir. Tarihsel olarak bakıldığında basitçe İHA’lar birer “drone”dur. Ancak bağımsız kumanda sistemleri çok geliştirilmiştir. Bu maddenin amacı İHA’lar ile güdümlü füzelerin farklarını ortaya çıkartmaktır. Öncelikle İHA’lar tekrar kullanılabilir. Mürettebatsız olarak kontrol edilerek durmadan belli bir irtifada uçabilir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap