1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Facebook VR animasyon uygulaması Quill’i devretti

Facebook VR animasyon uygulaması Quill’i devretti
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Facebook VR animasyon uygulaması Quill’i devrettiğine açıkladı. Facebook devir işlemini uygulamayı oluşturan geliştiriciye yaptı.

Facebook VR animasyon uygulaması Quill’den vazgeçti

Facebook, sanal gerçeklik illüstrasyon ve animasyon aracı Quill’i uygulamayı oluşturan geliştirici Iñigo Quilez’e devretti.

Orijinal Quill uygulaması, 18 ekim’de Oculus Mağazasından kaldırılacak. Uygulama, daha önce indirenler için çalışmaya devam edecek, ancak Oculus artık uygulamayı desteklemeyecek. Kullanıcıların yaratıcıları Oculus Media Studio’ya Quill yerine manuel olarak yüklemeleri gerekecek.

Facebook, Oculus Media Studio veya Oculus TV’de paylaşılan Quill içeriğinin şimdilik Oculus’ta kullanılabileceğini söylüyor.

Quilez, Oculus Story Studio’nun VR kısa filmi Dear Angelica’nın yapımına yardımcı olmak için 2015 hackathon’u sırasında Quill’in ilk sürümünü oluşturdu. Film, tamamen bir VR ortamının içinde elle boyanmış ilk filmdi. başka film yapımcıları Quill’i benimsedi ve bu araç kullanılarak yaratılan eserler Sundance ve Venedik gibi büyük film festivallerinde gösterildi. Apple ve nihayety gibi bazı büyük şirketlerin önümüzdeki yıllarda VR ve karma gerçeklik alanına girmesi veveyaha derine inmesi bekleniyor. Bu nedenle Quill gibi VR oluşturma araçlarının geliştiricilerinin orta vadede büyüme için büyük bir fırsatı var.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap