1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Facebook ve Ray-Ban imzalı gözlük tanıtım öncesinde sızdırıldı

Facebook ve Ray-Ban imzalı gözlük tanıtım öncesinde sızdırıldı
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Facebook ve Ray-Ban

Sosyal medya devi Facebook ve gözlük pazarının devi Ray-Ban ortaklığında hazırlanan akıllı gözlük için lansman öncesi sızıntı yapıldı.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından geçtiğimiz aylarda resmi olarak bir açıklama yapılmış ve Ray-Ban ortaklığında hazırlanan bir akıllı gözlük modelinin müjdesi verilmişti. Kısa süre önce ise bu merak uyandıran gözlüğün 9 Eylül tarihinde tanıtılacağı söylenmişti.

Model şu an henüz tanıtılmadı ancak tasarımı sızdırıldı. Yukarıda görebileceğiniz gibi tasarımsal açıdan büyük bir sürpriz oluşturmayan ürün, buna rağmen farklı versiyonlara sahip olmasıyla öne çıkıyor.

konutan Blass’ın üç farklı gövde yapısında sızdırdığı gözlük, tahmin edilenden daha ufak bir gövdeye sahip ve ön yüzünde tahmin edildiği gibi iki tane kamera taşıyor.

durumen teknik ayrıntılar ortaya çıkmamış olsa da artırılmış gerçeklik temelli bir yapısının olması beklenen akıllı gözlük, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından paylaşılan bir videoya göre bünyesindeki kameraları ile fotoğraf yanında video çekebilecek ve yüzde 99 ihtimalle suya karşı dayanıklı olacak. Modelin kutusundan ise aşağıdakiler çıkacak:

facebook ve ray ban imzali gozluk tanitim oncesinde sizdirildi 1

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook biliyorsunuz bir akıllı saat modeli üzerinde de çalışıyor

Facebook imzalı akıllı saat geçtiğimiz yıl ortaya çıkmıştı. durumen nasıl görüneceği bilinmeyen saat, bildiğimiz kadarıyla bünyesinde iki adet kamera barındırıyor. Saatin önündeki kamera ile görüntülü görüşme yapılabileceği aktarılıyor.

geridaki kamera ise anlaşıldığı üzere ekran ile beraber gövdeden ayrılabilecek ve bununla 1080P videolar veya fotoğraflar istenilen açıda kayıt altına alınabilecek.

Çekilen fotoğrafları ve videoları elbette Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi ağlara hızlı şekilde atabilecek saat, mobil bağlantı desteğine de sahip olacak. Bu sayede model telefonlardan bağımsız bir seçenek olacak.

Direkt olarak Android işletim sistemi (Saate özel sürüm) üzerine kurulacağı söylenen Facebook’un ilk akıllı saati, birden fazla mikrofona sahip olacak ve nabız ölçümü de yapabilecek.

alakanizi Çekebilir

OPPO’dan dikkat çeken konsept telefon[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap