1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Facebook ve Amazon denizaltı kabloları için onay istiyor

Facebook ve Amazon denizaltı kabloları için onay istiyor
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Facebook ve Amazon denizaltı kabloları için ABD’den onay istiyor. Onayla birlikte veri altyapısının güçlendirilmesi hedefleniyor.

Facebook ve Amazon denizaltı kabloları için çalışıyor

Facebook Inc ve Amazon.com Inc, Filipinler ve Kaliforniya arasında yeni bir denizaltı veri kablosu işletmek için ABD hükümetinden onay istedi.

Her iki şirket de Federal İletişim Komisyonu’na (FCC) 2022’nin sonlarında ticari işletmeye başlamayı planladıklarını ve yeni veri bağlantısının talebin devam ettiği güzergahlarda önemli ölçüde yeni kapasite sağlayacağını söyledi. Şirketler ortak bir sunumda, yeni kablonun Facebook uygulamalarını desteklemeye yardımcı olacağını ve Amazon ve iştiraklerine Amazon’un bulut hizmetlerini destekleme ve veri merkezlerini bağlama yeteneği vereceğini söyledi.

ABD, Çin’in ağ trafiğini yönetmedeki rolü ve casusluk potansiyeli konusundaki endişelerini defalarca dile getirdi. Yaklaşık 300 denizaltı kablosu internetin omurgasını oluştururken, dünya veri trafiğinin yüzde 99’unu taşıyor.

Nisan 2020’de Google’ın ABD ile Asya arasında Hong Kong’u hariç tutan bir denizaltı telekomünikasyon kablosunun bir bölümünü kullanma talebi ise FCC tarafından onaylanmıştı.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap