1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Facebook uçtan uca şifrelemeyi yaygınlaştırıyor

Facebook uçtan uca şifrelemeyi yaygınlaştırıyor
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Facebook uçtan uca şifreleme özelliğini diğer uygulamalarla yaygınlaştırıyor. Messenger’da sesli ve görüntülü aramalar şifrelenecek.

Facebook uçtan uca şifrelemede testlere başlıyor

Facebook Inc, Messenger’daki sesli ve görüntülü aramalar için uçtan uca şifrelemeyi kullanıma sunarak, yaygın olarak kullanılan iletişim platformuna başka bir gizlilik katmanı ekledi.

Aslında Facebook’un WhatsApp ve Messenger hizmetlerinde, kullanıcılar tarafından gönderilen kişisel metin mesajlarında uçtan uca şifreleme var. Ancak bu özellik sesli ve görüntülü aramalarda bulunmuyordu. Sosyal medya devi, mesajlaşma hizmetleri portföyüne kademeli olarak ses ve video özellikleri ekliyor.

İnsanlar koronavirüs pandemisi sırasında sanal olarak iletişimde kalmaya çalıştıkça, bu özellikler geçen yıl tanınmışlik kazandı.Facebook bir blog yazısında, “Ayrıca, belirli ülkelerdeki yetişkinlerle, uçtan uca şifreli mesajları ve Instagram’da bire bir görüşmeleri tercih etmelerini sağlayan sınırlı bir test başlatacağız” dedi. Güvenlik özelliğinin önümüzdeki haftalarda Messenger’ın grup sohbetlerinde de test edileceği de belirtildi.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap