1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Facebook sesli ve görüntülü aramaları ekliyor

Facebook sesli ve görüntülü aramaları ekliyor

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Facebook sesli ve görüntülü aramaları ana uygulamaya ekliyor. Böylelikle Facebook ile Messenger arasında geçiş sayısı azalacak.

Facebook sesli ve görüntülü aramaları ana uygulamaya getiriyor

ABD be bazı ülkelerdeki kullanıcılar artık doğrudan Facebook uygulamasından sesli veya görüntülü arama yapabilecekler. Facebook, uygulamadaki kullanıcıların Messenger’a geçiş yapma sayılarını azaltmak için böyle bir adım attı.

Messenger ve Facebook eskiden tek bir uygulamaydı, ancak 2014’te Facebook bunları ayrı uygulamalar haline getirdi. Ancak bu durum kullanıcıların iki uygulama arasında sürekli olarak geçiş yapmasına neden oldu. Şimdi ise bu geçişleri azaltacak adımlar atılmaya çalışılıyor. Ayrıca Facebook uygulamasına Messenger gelen kutusunun sınırlı bir sürümünü eklemeyi test ediyor.

Messenger ürün yönetimi direktörü Connor Hayes, Facebook’un Messenger’ı bağımsız bir uygulamadan ziyade bir hizmet olarak görmeye başladığını söyledi. Hayes, Bloomberg’e “vakitla bundan biraz daha fazlasını görmeye başlayacaksınız” dedi.

Facebook geçen yıl Instagram ve Messenger arasındaki mesajlaşmayı birleştirmişti. Ayrıca Facebook uzun vadede WhatsApp’ı da bu entegrasyona eklemeyi hedefliyor.

[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap