1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Facebook ofise dönüş süresini uzattı

Facebook ofise dönüş süresini uzattı
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Facebook ofise dönüş süresini yıl sonuna kadar uzattı. Delta varyantı nedeniyle bu sürenin uzatıldığı belirtildi.

Facebook ofise dönüş süresini

Facebook çalışanları en azından yıl sonuna kadar evden çalışacak. Facebook, delta varyantı nedeniyle artan COVID vakalarıyla ilgili endişeler nedeniyle ABD çalışanlarını ofise geri getirme planlarını erteledi.

Facebook bu yazın başlarında ABD ofislerini Eylül ayına kadar yüzde 50 kapasiteyle yeniden açmayı planladığını açıklamıştı. Ancak bu zaman çizelgesi, vakaların artması nedeniyle Ocak ayına ertelendi.

Şirket, CNBC’ye yaptığı açıklamada, “Ofise geri dönme yaklaşımımızı yönlendiren şey, tarihler değil, verilerdir. Delta varyantına göre artan Covid vakalarını gösteren son sağlık verileri göz önüne alındığında, ABD’deki ekiplerimizin Ocak 2022’ye kadar ofise geri dönmesi gerekmeyecek. Bunun ABD dışındaki bazı ülkeler için de geçerli olmasını bekliyoruz. Durumu izlemeye ve ofise dönüş planlarımızın herkesin güvenliğine öncelik vermesini sağlamak için uzmanlarla birlikte çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Facebook teknoloji devleri arasında ofislerini ilk kapatan ve çalışanlarına eve dönmelerini söyleyen şirketler arasındaydı. Delta varyantı nedeniyle Facebook evden çalışma süresini uzatmış oldu. Bununla birlikte Facebook çalışanları için aşı vurulmasını zorunlu hale getirecek.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap