1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Epic Games, sevilen hizmetini sonlandırıyor!

Epic Games, sevilen hizmetini sonlandırıyor!

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Epic Games, kullanıcılarına üzücü haberi verdi. Houseparty hizmeti ile daha interaktif bir oyun deneyimi sunmak isteyen platform, uygulamanın fişini çekiyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre Epic Games, kullanıcılarına son uyarıyı yaptı.

Sistemin sona ereceğini duyuran şirket, Houseparty’yi an itibariyle mağazasından kaldırdı. Uygulamaya sahip olan kullanıcılar için ise son tarih verildi. Hizmeti daha önce alan oyuncular ekim‘e kadar süre verdi.

Houseparty resmen sona erdi

2016 yılında Meerkat tarafından geliştirilen Houseparty, mobil cihazlar üzerinden yayın yapmanın önünü açıyordu. Bağlanan kullanıcılar hem görüntülü sohbet etme imkanına hem de yaptıklarını gösterme şansına sahip oluyorlardı. Tarihler 2019‘u gösterirken, Epic Games uygulamayı satın aldı ve kendi ekosistemine ekledi. Mağazada yer alan Houseparty, gelişerek, oyun yayıncılığına da giriş yapmaya başladı.

Bununla birlikte sonlandırıldığı duyurulan hizmet, kullanıcılarını üzdü. Konu ile alakalı bir de açıklama yapan Epic Games, şunları aktardı:

Houseparty‘nin arkasında yer alan ekip, Epic Games ailesinde metaverse ölçeğinde anlamlı ve özgün yeni yollar yaratmaya çalışıyor. fakatç, daha verimli sosyal etkileşimler kurabilmek.

egs houseparty lifeonairinc g1a 02 1920x1080 c037e71cf20c

arkaık erişimi mümkün olmayan Houseparty‘ye, sahip olanlar kısa bir süre daha girebilecek. Uygulamanın sadece önceden alanlar için ekim‘e kadar açık olacağı duyuruldu. Bununla birlikte hizmet içerisinde yer alan Fortnite entegrasyonu da aynı tarihte sona erecek. Houseparty kullanıcıları, yayınlarını ve mesajlaşmalarını şimdiden farklı platformlara ayırmaya başladı.

egs houseparty lifeonairinc g1c 00 1920x1080 99352802e711

Uygulamayı geliştiren ekibe de sahip olan Epic Games, kendi ekosistemini de öne çıkarmak için yoğun mesai harcıyor. Şirket, en önemli iki markası olan Fortnite ve Rocket League için daha interaktif bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Yeni sistemler ile oyun dünyasındaki yerini sağlama almak isteyen Epic Games‘in atacağı adımlar şimdiden merak konusu. hususilikle metaverse kavramını sıkça dile getiren firma, daha fazla oyuncu sayısına sahip olmak istiyor. Bakalım şirket hedefine ulaşabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Epic Games tarafından kapatılan Houseparty’yi deneyimlediniz mi? Sizce uygulamanın kapanması iyi mi oldu? Görüş ve yorumlarınızı bizlere aktarmayı unutmayınız.

[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap