1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. En iyi fiyat performans laptop modelleri – 2021

En iyi fiyat performans laptop modelleri – 2021

featured

- Advertisement -

Döviz kurları yükselince laptop gibi elektronik cihazları kendimiz üretmediğimiz için fiyatları oldukça yükseliyor. Çünkü laptopların içindeki anakart, işlemci, ekran kartı, ram, disk gibi bileşenler oldukça masraflı. Bu nedenle döviz kurları azıcık bile yükselse fiyat olarak bizleri etkiliyor. Şu an okumakta olduğunuz yazıda da en iyi fiyat performans laptop modellerini ayağınıza getirdim. Elbette ki yazıdaki modeller, pek iyi değil. Fakat olabildiğince fiyat/performans özelliği taşımasına özen gösterdim.

- Advertisement -

En iyi fiyat performans laptop modelleri

pexels tima miroshnichenko 5703527
En iyi fiyat performans laptop modelleri

Bu listeyi hazırlarken Hometech, I-Life, Thomson, Denver gibi saçma sapan markalara denk geldim. Tabii ki de sizlere bunları tavsiye etmeyeceğim. Zaten 2000-5000 TL arasında kaliteli laptop bulmak zorken daha önce adı hiç duyulmamış markalardan laptop almak tam bir faica olur. Çünkü Lenovo ve Asus gibi bilindik markaların en alt modellerini alsanız bile, teknik destek ağları sayesinde sizi yarı yolda bırakmayacaklardır.

Bu arada yazıdaki modellerin fiyatı muhtemelen sabit kalmayacak ve daha da yükselecek. Fakat elimden geldiğince güncelleyeceğim. Eğer tavsiye ettiğim modellerin fiyatları burada yazandan yüksekse yorum bölümünden uyarırsanız çok sevinirim.

Lenovo V15

61Bim1GyEmL. SY450

Laptopları pahalı yapan şey kasası olmadığı için, düşük kombinasyonlu modeller daha ucuz olur. Ancak aynı modelin hem düşük, hem de yüksek kombinasyonlu seçenekleri olabilir. Lenovo V15 modeli de düşük ve yüksek seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. Lenovo V15’in 4 GB RAM’li seçeneği olduğu gibi, 12 GB RAM’li seçeneği de var.

Şu anda büyük bir e-ticaret sitesinde Amd 320E işlemci 4 GB 128 GB SSD özellikleri bulunan bir Lenovo V15 modelini 2.749 TL’ye alabiliyorsunuz. Tarayıcıda gezinmek ve ofis programlarını kullanmak gibi basit amaçlarınız varsa tavsiye ederim. Fakat oyun performansı bekliyorsanız kesinlikle tavsiye etmem.

Acer Aspire 3

11335415005234

Acer’in Aspire serisi, birçok ihtiyaca uygun şekilde üretiliyor. 3000 TL bütçe ile basit amaçlarınızı halletmek için bu modeli tercih edebilirsiniz. Zaten düşük bütçeli laptoplarda genelde oldukça alt seviye bir işlemci ve RAM kapasitesi kullanılır. Dediğim gibi, yüksek performans isteyen ihtiyaçlarınız varsa sizi yarı yolda bırakır. Fakat günümüzde bu fiyatlara tercih edilebilecek en iyi modellerden biri olduğunu belirtebilirim.

Lenovo IdeaPad

10728850522162

Rakipleri gibi Intel Celeron işlemcili, 4 GB RAM’li ve 128 GB SSD depolama alanlı bir model daha: Lenovo IdeaPad. Maalesef ki 3000 TL gibi az olmayan bir parayı, performansı bir hayli zayıf olan cihazlara yatırmak zorunda kalıyoruz. Zaten bu fiyatlara pek bir seçeneğiniz yok. Güvenilir markalardan biri olan Lenovo’nun IdeaPad modeli, yıllarca kullanılabilir. Tekrar vurguluyorum: Bu bilgisayarlar Eba’ya girmek, tarayıcıda gezinmek, müzik dinlemek, ofis programlarını kullanmak gibi basit amaçlar için alınmalı. Kesinlikle oyun performansı beklemeyin. Belki eski veya basit oyunları oynayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir