1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Elektrikli araç üreticisi Nio yeni tahminlerini paylaştı

Elektrikli araç üreticisi Nio yeni tahminlerini paylaştı

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Elektrikli araç üreticisi Nio teslimatlar için yeni tahminlerini paylaştı. Nio, çip kıtlığı nedeniyle hedef küçülttü.

Elektrikli araç üreticisi Nio tahminlerini değiştirdi

Çinli elektrikli araç üreticisi Nio, belirsiz ve değişken yarı iletken tedariki nedeniyle bu yılın üçüncü çeyreği için teslimat tahminini düşürdü.

Nio, üçüncü çeyrek için teslimat tahminini bir önceki 23.000-25.000 araçtan 22.500 ila 23.500 araca indirdi. Nio Ağustos ayında, bir önceki yıla göre yüzde 48 artışla 5.880 elektrikli spor-yardımcı araç teslimatı yaptığını paylaştı.

Bununla birlikte Nio’nun rakiplerinde de önemli bir yükseliş yaşandı. Uzun menzilli elektrikli araçlar satan Li Auto Inc, Ağustos ayında bir önceki yıla göre yüzde 248 artışla 9.433 araç sattığını duyurdu. Xpeng Inc ise Ağustos ayında yıllık yüzde 172 artışla 7.214 otomobil sattı.

Uzun süreli küresel çip kıtlığı; Ford Motor, Honda Motor, yineral Motors ve Volkswagen gibi büyük otomobil üreticilerini hazırlıksız yakaladı. Üreticilerin birçoğu üretimde durmaya veya üretimi kısmaya gitti.

Çin yapımı Tesla araçlarının yerel satışları ise Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 69 düşüşle 8.621 araca düştü. Dolayısıyla Çin’de yerli üreticilere yönelik bir talep artışı olduğunu söyleyebiliriz.

[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap