1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Elektriğe alternatif; Hyundai hidrojen yakıtlı araç stratejisini duyurdu

Elektriğe alternatif; Hyundai hidrojen yakıtlı araç stratejisini duyurdu
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Hyundai
hyundai 1

Elektrifikasyonun yanında hidrojen teknolojisinin de önemli oyuncularından olmaya aday olan Hyundai, 2040’a kadar uzanan planını duyurdu.

Hyundai Motor Grubu, yakıt olarak hidrojeni ve küresel anlamda bu enerjiyi yaygınlaştırmak için yepyeni vizyonunu açıkladı. Bugün düzenlenen Hydrogen Wave Global forumunda bu vizyonunu paylaşan Hyundai, ulaşım ve diğer endüstriyel sektörler başta olmak üzere hidrojenin günlük yaşamda daha çok kullanılmasını sağlayacak yaygınlaştırma planlarını sundu. Marka, 2040 yılına kadar hidrojende çok fazla yol kat etmeyi hedeflerken aynı zamanda her tür mobilite için temiz sürdürülebilir enerjiye yönelik öncülüğünü de devam ettiriyor. Hyundai bu kapsamda daha çok hidrojen yakıt hücreli elektrikli veya pilli elektrikli güç aktarma organlarının yanı sıra yakıt hücreli sistemlerin uygulanmasını içeren tüm yeni ticari araç modellerinin elektrifikasyonunu da kapsayacak benzeri görülmemiş planlarını paylaştı.

hyundai 1

Hyundai 2040 yılına kadar hızlı adımlar atacak

cenup Koreli otomotiv devi, 2028’e kadar tüm modellerinde cesur bir strateji izleyerek, sektörü yeniden şekillendirmeye ve sürdürülebilir temiz bir geleceği gerçekleştirme konusunda önemli rol üstlenmek istiyor. Hyundai, özellikle alternatif yakıt türüne sahip modelleriyle ticari araç sektörünün öncüsü konumuna gelmeyi hedefliyor. yundai’nin bu vizyonu, hidrojen enerjisini evler, işyerleri ve fabrikalar gibi yaşamın ve endüstrinin her alanında uygulanacak. anne hedef, hidrojeni herkes, her şey ve her yerde kolayca kullanılabilir hale getirmek. Grup ilaveten, 2030 yılına kadar bataryalı elektrikli araç (BEV) ile yakıt hücreli elektrikli araçların (FCEV) arasındaki fiyat farkını da en aza indirmeyi planlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai’nin 2040 yılına kadar kesintisiz olarak uygulamayı planladığı bu hidrojen vizyonu, sadece ulaşımda değil, aynı zamanda daha geniş endüstri ve sektör alanlarında da devreye girecek. Marka, 2023’te piyasaya süreceği XCIENT Fuel Cell’e dayalı bir traktör de geliştiriyor. Bu traktöre ek olarak, tam otonom olarak hidrojenle çalışan bir konteyner taşıma sistemi ‘Trailer Drone’ konseptini tanıtan Hyundai, böylelikle verimli yakıt tüketimlerine sahip ticari araçlar hususunda dünya devi olmayı hedefliyor. Sürücüsüz TIR olarak da adlandırılan bu ağır vasıta, özellikle karayolu taşımacalığında şirketlere inanılmaz rahatlıklar sağlayacak.

alakali video

Hyundai Ioniq 5[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap