1. Ana Sayfa
  2. Oyun

eFootball’dan oynanış fragmanı ve yeni detaylar geldi!

eFootball’dan oynanış fragmanı ve yeni detaylar geldi!
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Futbol oyunu denince akla ilk gelen şirketlerden biri olan PES, artık eFootball adıyla oyuncuların karşısına çıkacak. reyun dünyasını şoke eden bu gelişme bir devrin kapanışı olarak tarihe geçerken, bir yandan da oyuncuları ciddi şekilde heyecanlandırmayı başardı. nihayet olarak eFootball’ın oynanış fragmanı ve mekaniklerine dair bazı ayrıntılar paylaşıldı.


Konami’den eFootball bekleyenlerini üzecek karar!

Konami’den eFootball bekleyenlerini üzecek karar!

Konami yakın zamanda eFootball oyunuyla ilgili ayrıntıları açıkladı. Bunun üzerine takipçiler oyunun demoya benzediğini söyledi.

eFootball’ın oynanış fragmanı ve ayrıntıları paylaşıldı

reyun dünyasında son dönemin en çok konuşulan şirketlerinin başında şüphesiz Konami geliyor. İlk etapta yıllardır süre gelen PES serisini sonlandırdığı açıklayan şirket, daha sonra farklı bir konseptte ilerleyeceğini belirterek yeni oyunun bedava geleceğini duyurmuştu. İşte eFootball’ın oynanış fragmanı ve paylaşılan ayrıntıları:

SDNShiftdelete.net

Top dokunuşunu kontrol etme

efootball 7

reyuncular, gerçek hayattaki futbolda olduğu gibi top sürme hızının şiddetini ve çekilen şutların sertliğini rahatlıkla ayarlayabilecek. PS5 üzerinde çalışması beklenen bu özellik, futbolcu hareketlerinin farkını hissettirmek için kontrolcünün dokunsal geri bildirimini ve uyarlanabilir tetikleyicilerini kullanacak.

kezns oyuncusunu kandırma

efootball 6

reyuncuya topu ayağında nasıl tutması ve saklaması konusunda daha fazla özgürlük vermeyi planlayan eFootball, sezgisel komutları devreye sokarak çok çeşitli top sürme ve vücut çalımları gibi mekaniklerin kullanılmasına olanak sağlayacak.

Top çalma ve şans yaratma

efootball 5

reyuncular, çekilen şutların önüne vücutlarını atarak veya tahminde bulunarak rakiplerinin şutlarını bloke edebilecek. hususilikle rakip kalenin önünde kazanılan topların ciddi bir gol fırsatına dönüşeceğini şimdiden söyleyebiliriz.

Fiziksel mücadeleler

e

eFootball, gerçek hayattaki futbolda da fazlasıyla önemli olan  “fiziksel savunmayı” defans sırasında hücum komutlarıyla yeniden yaratacak. Buna ek olarak hücum yapan takım, topu oyunda tutmak için vücutlarını kullanabilecek ve bu da hem savunma hem de hücum için dinamik bir ortam oluşturacak.

Keskin vuruş

efootball 4

Yeni animasyonlarla oyuncuların karşısına çıkan ”keskin vuruş” özelliği, oyunu daha teknik ve heyecanlı bir hale getirecek. Bununla birlikte oyuncu keskin ortalar, hızlı aşırma paslar, havadan şut gibi özel vuruşlar yapabilecek. Bu yeni özelliğin daha sağlıklı kullanılabilmesi için oyuncuların maç sırasında doğru fırsatları yakalaması gerekecek.

Birebir mücadeleler

efootball 3

Gelen bilgilere göre eFootball geliştirme ekibi, birebir mücadelelerde kazan veya kaybet mantığını benimseyerek gerçek hayat futbol taktiklerini analiz ederek oyuna entegre etti. hususilikle Motion Matching teknolojisi ile oyun, her oyuncunun hareketini etkilemek için topu, hareket hızını, vücut yönünü ve fiziksel kabiliyetini gerçek zamanlı değerlendirecek. Bunun yanı sıra faul kararları da oyunu daha inandırıcı hale getirebilmek için değiştirildi.

Gelişmiş takım oyunu ve yeni kontroller

efootball 2

Futbolun olmazsa olmazlarından biri de şüphesiz takım oyunudur. Bu nedenle eFootball, topsuz oyunda futbolcuları kontrol eden yapay zekayı tamamen yeniledi. Bu sayede oyuncular, yeni hücum ve defans kontrollerini birleştirerek oyunu diledikleri gibi oynayabilecek.

yinel iyileştirmeler

efootball 1

Yeni Motion Matching animasyon teknolojisi, çok daha doğal ve akıcı oyuncu hareketleri sunacak. Ayrıca, bir araştırma enstitüsüyle yapılan ortaklık sayesinde top hareketinde de ciddi yenilikler yapıldı. nihayet olarak, meselesuz Yeniden kafalatma Sistemi (Seamless Restart System) sayesinde maç sırasında aksiyon asla durmayacak.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap