1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

E-Data Teknolojisi, SPK’dan Onay Aldı

E-Data Teknolojisi, SPK’dan Onay Aldı
+ - 0

- Advertisement -

Hayatın her alanında olan dijitalleşme, Teknoloji Distribütörü E-Data Teknoloji, SPK’dan halka arz için onay aldı. Halka arz sürecinde E-Data payları için 29-30 Haziran tarihleri arasında dağıtım yöntemiyle talep toplanacağı ifade edildi. Sermaye artırımı yöntemiyle halka arz sağlayacak kaynağın tamamını şirketin işletme sermayesine bağlı olarak organik ve inorganik şeklinde büyümesinde kullanılacağı belirtildi.

- Advertisement -

E Data


E-Data Teknoloji Genel Müdürü Fatih Mutlu, 2008 yılından bugüne kadar Türkiye’nin dört bir yanındaki küçük büyük bütün işletmeler ve bireysel kullanıcılar olmak üzere toplumun her kesiminden kişilere donanım ve yazılım çözümleriyle kayma değer sağladıklarını belirtti. Mutlu, Veri merkezi çözümleri, ağ güvenliği, baskı çözümleri, veri uygulama güvenliği, sunucu ve depolama çözümlerinde 21 markanın Türkiye Distribütörü olduğu bilgisini de verdi. Finans, bankacılık, lojistik ve sağlık hizmetleri olmak üzere sigorta, turizm, üretim, savunma, eğitim gibi sektörlerden oluşan geniş bir yelpazede ürün ve çözümleri iş ortakları aracılığıyla ulaştırdıklarının vurgusunu yaptı.

SPK


Arzdan sağlanacak kaynağın tamamını şirketin organik ve inorganik büyümesinde işletme sermayesi olarak kullanılacağını belirten Mutlu, şirketin finansal yapısı ve büyümesi ile ilgili olarak bazı bilgiler verdi;


Arzdan sağlanacak kaynakla halka, daha güçlü bir sermayeye sahip olarak hızlı büyümeye odaklanılacağını, özellikle de bilişim teknolojisi güvenliği alanında faaliyet gösteren güçlü markaların dağıtım işlerini yapan şirketlere yatırım yapılacağını planladıklarını da bildirdi. Ayrı olarak Ankara’da yatırımı planlanan yeni deponun da hedeflenen hızlı büyümede katkı sağlayacağını ifade etti.

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap