1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Doğalgaz Desteği Nedir? Doğalgaz Yardımı Nasıl Alınır?

2022 yılında kömür yardımı yanında "doğalgaz faturası desteği" verilmeye başlanacak. Peki doğalgaz desteği nedir? Nasıl alınır?

Doğalgaz Desteği Nedir? Doğalgaz Yardımı Nasıl Alınır?
+ - 0

- Advertisement -

Her kış ayında kömür yardımı gibi vatandaşlara doğalgaz yardımının yapılacağı açıklandı. Peki 2022 doğalgaz desteğini kimler alabilir? 2022 Doğalgaz yardımı nasıl alınır? Haberin devamında bulabilirsiniz.

- Advertisement -

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamalarda doğalgaz desteği ile ilgili detayları belirtti. Yapılan açıklamada kömür yardımlarının yanında “doğalgaz faturası desteği” verilebileceğini duyuruldu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık, 2022 yılı içerisinde verilecek olan doğalgaz desteği başvuruları ve ödeme tarihi ile ilgili merak edilen detayları paylaştı. Doğalgaz yardımı başvurusu nereye yapılır?

Doğalgaz Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ”Sağladığımız kömür yardımı kadar doğal gaz desteği sağlamış olacağız. Evinde doğal gaz kullanıyorsa kota miktar olarak ona göre doğal gaz ücretine yardımcı olacağız. Normal şartlarda diğer sosyal yardım ödemelerinde PTT aracılığıyla ya da kart dağıtarak yardımda bulunduk. Burada fatura olduğu için ödeme noktalarıyla anlaşılır, faturayı biz mi yatırırız ya da biz mi vatandaşlara yatırırız daha netleşmedi. Ama biz bu hizmeti vatandaşımıza ulaştıracağız” ifadelerini kullandı.

dogalgaz destegi nedir dogalgaz yardimi nasil alinir
Doğalgaz Yardımı Nasıl Alınır? – Teknoloji Haberleri Teknokeşif

 

Doğalgaz Desteği Kimlere Verilecek?

Bakan Yanık, “Programımız hemen hemen şekillendi. Üzerinde çalışmamız gerekiyor. İnşallah mart ayı gibi vatandaşlarımıza ödemeleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Isınma yardımı yaptığımız bir grup var. Her yerde kömür kullanımı olmayabiliyor. Hem çevre temizliği açısından hem de vatandaşlara katkısı açısından doğal gaz desteğinde çalışıyoruz inşallah.” dedi.

Doğalgaz Yardımı Ne Zaman Yapılacak?

Doğalgaz yardımı için başvurular şubat ayında, ödemeler ise mart ayında yapılacak. E-Devlet üzerinden sorgulama ve başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

 

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap