1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Didi yönetim değişikliği yapacak mı?

Didi yönetim değişikliği yapacak mı?
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Didi yönetim değişikliği yapılacağı iddialarına cevap verdi. Didi söz konusu iddialarla ilgili Weibo’da gönderi paylaştı.

Didi yönetim değişikliği iddialarını yalanladı

Çinli araç çağırma devi Didi Global Inc, hakkındaki olası bir yönetim değişikliği hakkındaki söylentilerin doğru olmadığını söyledi.

Didi bir Weibo gönderisinde şunları söyledi: “Didi, düzenleyicilerin siber güvenlik soruşturmalarıyla aktif ve tam olarak işbirliği yapıyor; şirketteki yönetim değişiklikleriyle ilgili piyasa söylentileri doğru değil” ifadelerini kullandı.

Açıklama, Didi’nin devam eden siber güvenlik soruşturması sonucunda üst düzey yönetim ekibini değiştirebileceği konusunda bilgisi olan kişilere atıfta bulunan bir South China Morning Post raporunun ardından geldi.

Temmuz ayında, Didi’nin New York Menkul Kıymetler Borsası’nda 44 milyar dolarlık listelenmesinden birkaç gün sonra, Çin Siber Güvenlik İdaresi, uygulama mağazalarına Didi’nin ana araç çağırma uygulamasını kaldırma emri verdi. Düzenleyici ilaveten Didi’den şirketin soruşturması sırasında ulusal güvenlik ve kamu yararı gerekçesiyle yeni kullanıcı kaydetmeyi bırakmasını istedi.

Veri güvenliği endişeleriyle zor günler geçiren Didi şu anda İcra Kurulu Başkanı Will Cheng ve Başkan Jean Liu tarafından yönetiliyor.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap