1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Daha hafif yeni PlayStation 5 sürümü piyasaya çıkarıldı

Daha hafif yeni PlayStation 5 sürümü piyasaya çıkarıldı
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -PlayStation 5

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan daha hafif yeni PlayStation 5 sürümü tam olarak resmiyete döküldü. Yeni sürüm geldi.

PlayStation 5 için hazırlanan yeni sürüm, ilk olarak Avustralya merkezli olarak satışa sunuldu. Bu yeni modelin CFI-1000 yerine CFI-1102A kod numarasıyla geldiği aktarılıyor.

Peki bu versiyon ne fark taşıyor? 300 gram kadar daha hafif olan sürüm, PS5’i taşıyan stant ünitesi için tornavidaya ihtiyaç duymayan bir vida ile geliyor. Bu sayede montaj daha kolay yapılıyor ve keşke en baştan tasarım bu tasarım tercih edilseymiş dedirtiyor.

Modelin 300 gram daha hafif olmasının arkasında elbette bu vida değişikliği yer almıyor. Kaynaklar veya konsola erişenler halen bu farkın nereden geldiğini tespit edebilmiş değil. Ancak tahminler soğutucu üzerinde bir değişiklik yapılmış olabileceği yönünde.

Yeni sürüm hakkında henüz nihayety’den de bir açıklama gelmiyor. Bu yeni sürüm sessiz sedasız satışa sunulmuş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 için en son Game Boost özelliği ses getirmişti

Xbox Series X ve Series S için geçtiğimiz aylarda çok ses getiren güzel bir özellik tanıtılmıştı. Bu özellik FPS Boost adına sahipti ve destekli oyunların kare hızlarını ikiye katlıyordu.

Burada daha önce 30 fps çalışan bazı oyunlar 60 fps, 60 fps çalışan bazı oyunlar ise 120 fps seviyesine çıkıyordu. Daha sonra nihayety de buna kayıtsız kalmadı ve geçtiğimiz aylarda PlayStation 5 için Game Boost duyurusunu yaptı. hususi bir logo ile gelen Game Boost, belirli oyunların kare hızını artırıyor.

Burada elbette PS4 oyunlarına odaklanılıyor. Daha önce yayımlanmış belirli PS4 oyunları, Game Boost sistemiyle PS5 üzerinde daha süratli / akıcı çalışır hale geliyor. PS5’in yeni mimarisini ve gücünü PS4’ün oyunlarıyla birleştirecek yeni Game Boost, birçok oyun için aktif olarak sunulacak. Game Boost altyapısı kesin olarak God of War, Ghost of Tsushima ve Days Gone için geliyor.

alakanizi Çekebilir

Boston Dynamics’ten güldüren dans videosu[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap