1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Dacia Jogger; ailenin en yeni üyesiyle birlikte bizi neler bekliyor?

Dacia Jogger; ailenin en yeni üyesiyle birlikte bizi neler bekliyor?
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Münih Otomobil Fuarı’nda küresel lansmanı yapılacak olan Dacia Jogger, Sandero ve son olarak makyajlı Duster’da gördüğümüz yeni kimliğin MPV segmentindeki yansıması olacak.

Eylül ayıyla birlikte kapılarını açmaya hazırlanan Münih Otomobil Fuarı’yla ilgili planlarını yaklaşık 2 ay önce duyuran Dacia, bu organizasyona özel silahından ilk ciddi ayrıntılarıysa kısa süre önce gönderdi. mahsul gamında halihazırda satışa sunduğu Lodgy modelinin yerini alacağını gördüğümüz bu modeli “Jogger” olarak isimlendirdiğini duyuran Romanya merkezli üretici, araçla ilgili görsel bazda da ilk ipuçlarını paylaşmış durumd. 7 kişilik bir MPV olarak karşımıza çıkarılacak olan Dacia Jogger, Duster ile birlikte gördüğümüz Arizona Turuncusu gibi dikkat çeken renk paletiyle de kullanıcıların beğenisine sunulacak. Jogger’ın dış ve iç tasarım çizgileri de ailenin içerisinde bulunduğu kademeli dönüşümün son yansımalarını taşıyor.

dacia jogger 2
dacia jogger

Dacia Jogger

Resmi kaynaklardan gelen ipucu görsellerinde Jogger’ın ön ve arka bölümlerinin temel hatlarını kestirmek mümkün. Yeni nesil Sandero’veyaha yakın formda seyreden bir ön yüze sahip olacağını gördüğümüz araçta, markanın yeni imzası niteliği taşıyan “Y” formlu LED gündüz farlarını ayırt etmek mümkün. fasılacın arka tarafındanki limitli ayrıntılar ise, stop tasarımının bu bölümün dikey şekilde domine ettiği bir yapıyı karşımıza çıkartıyor. Marka adının yeni fontlarla ortada konumlandığı Jogger’da, Dacia’nın yeni marka logosunu da görebiliriz. İpucu ayrıntılarında kendisini hissettiren cross versiyon dinamikleri de, aracın macera meraklılarının da dikkatini çekebilecek kombinasyonlara sahip olabileceği ihtimalini artırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jogger ile ilgili bilinen sınırlı teknik ayrıntıların başında ise üzerine yükseldiği altyapı geliyor. Sandero ve Clio’da da kullanılan CMF-B platformu üzerine yükselecek olan modelin buna paralel olarak ilk aşamalarda olmasa bile hibrit motor entegrasyonu mümkün olacak. Bu altyapının paralelinde Jogger’da 1.0 litrelik benzinli motorun farklı güç kombinasyonlarında ön planda olmasını bekliyoruz. Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek tanıtımı sonrası satış planlamasını da öğreneceğimiz Dacia Jogger’ın, 2022’in ilk yarısı içerisinde Avrupa odağında kademeli olarak yola çıkması da kuvvetle muhtemel. Jogger ile ilgili son gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

alakanizi çekebilir

Dacia’nın ilk elektrikli otomobili Spring Electric ile tanışın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap