1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Cumhurbaşkanlığı’ndan yerli otomobil için yeni çıkış açıklaması

Cumhurbaşkanlığı’ndan yerli otomobil için yeni çıkış açıklaması
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -yerli otomobil

Çalışmaları hız kesmeden süren yerli otomobil için Cumhurbaşkanlığı cephesinden modelin çıkış tarihine dair açıklama geldi.

TOGG hakkında şu sıralar sık sık gelişmeleri duyar olduk. Hatırlarsanız geçtiğimiz hafta TOGG’un yaptığı bir paylaşım ile fabrikanın son durumunu görmek fırsatımız olmuştu. Geçtiğimiz gün ise Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuya değindi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yerli otomobilimizin üretim süreci planlandığı gibi sürüyor. İnşallah 2023 yılında kendi otomobilimizi yollarda göreceğiz. ” ifadelerine yer verdi. Yapılan açıklama oldukça sevindirici çünkü özellikle pandemi süresince projenin aksayabileceği konuşuluyordu. nihayet açıklamalara göre böyle bir durum söz konusu değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil TOGG nasıl bir performans sunacak?

200 beygir günden alacağı açıklanan model  saatte 100 kilometre hıza 7,6 saniyede ulaşılacağı belirtiliyor. SUV aracın 4×4 versiyonunun ise 400 beygir güç üreteceği konuşuluyor.

Bu modelin ise 4,8 saniyede saatte 100 kilometre hıza ulaşacağı söyleniyor. Maksimum sürat ise iki yerli araç için de saatte 180 km. Hızlı şarj teknolojisi ile 30 dakikada yüzde 80 batarya doluluğuna ulaşabilecek otomobil araçlarının batarya ömürlerinin de uzun olduğunu söyleyelim.

8 yıl pil garantisi sunacak otomobilin bakım maliyeti de çok düşük. Dijital ayna ve saklı kapı kolu gibi yenilikçi teknolojilerin de kullanıldığı otomobilin konsolunda üç alt merkezde bir adet olmak üzere toplamda dört ekran karşımıza çıkıyor. Yerli otomobil hakkında tüm gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

alakanizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap