1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Citroen’den transfer edilen sevimli elektrikli; Opel Rocks-e

Citroen’den transfer edilen sevimli elektrikli; Opel Rocks-e
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Citroen Ami’nin kırmızıman rozetli versiyonu olarak nitelendirebileceğimiz Opel Rocks-e, şehir içi kullanım odağında çözümler sunacak.

Citroen’in geride bıraktığımız yılın ilk çeyreği içerisinde tanıttığı Ami, elektrikli araçların şehir içi kullanımına yeni bir boyut getirme iddiasını taşıdı. Tamamen kullanışlılık odaklı tasarımıyla dikkat çeken bu kompakt oyuncunun genetikleri, grubun bir diğer ismi olan Opel’e aktarım ediliyor. Opel’in A segment otomobili içehrem’da kullandığı Rocks rozetiyle birleştirerek hayata geçirdiği Rocks-e, Ami’nin sevilen dinamiklerinin daha geniş kitlelere yayılmasından sorumlu olacak. Opel Rocks-e, şehir içerisinde sunabildiği 75 kilometrelik menzil değeriyle kullanıcıların karşısına çıkacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opel Rocks-e teknik özellikleri

Rocks-e’nin Ami arasındaki tek farkın marka rozeti olduğunu söylesek çok da yanlış olmaz. kırmızıman üreticinin kendi renk tercihleriyle özelleştirdiği araçta 5,5 kWh’lik batarya paketi ve tek elektrik motorlu bir kombinasyon standart olarak sunuluyor. 8 beygir güç üreten bu motorla birlikte Rocks-e’nin maksimumda 45 km/s hıza erişebiliyor olması da Fransız kardeşine paralel ayrıntılar arasında. Rocks-e’nin batarya dolum süresi de paketin ufak olmasından ötürü çok ciddi bir zaman almıyor. Ami üzerinden hatırladığımız gibi standart ev tipi prizlerden yaklaşık 3,5 saatte tamamen dolu hale getirilebilirlik söz konusu. Kullanıcılar araçlarını halka açık noktalardan da şarj edebiliyor. 2,41 metre uzunluğunda ve 471 kilogram ağırlığında iki kişilik bir ulaşım aracı olan Rocks-e’nin kırmızımanya satışları önümüzdeki sonbahar döneminde başlayacak. Fiyatları henüz açıklanmayan modelin Citroen versiyonu 6.900 euro’ya satışa sunuluyor. Daha geniş kapsamlı pazarlar içinse 2022 işaret ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap