1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Çip krizi bu kez Jeep Gladiator’ın üretimini vurdu

Çip krizi bu kez Jeep Gladiator’ın üretimini vurdu

featured

- Advertisement -

[ad_1]

jeep gladiator

- Advertisement -

Global çip sorunsı bir üretimin durmasına daha neden oldu. Stellantis, Jeep‘in en çok satan modellerinden biri olan Gladiator’ın üretimini önümüzdeki haftaya kadar durdurduğunu açıkladı. Şimdiye dek tam kapasite ile üretime devam eden Gladiator, böylece “durdurulanlar kervanına” katılmış oldu.

Jeep’in Toledo South Assembly Plant isimli tesisi geçtiğimiz hafta üretim bantlarını durdurmaya başladı. Gün geçtikçe azalan çip tedariki nedeniyle zor kararlar vermeye çalışan üreticilerden biri olan Jeep, bir süredir tüm kaynaklarını Gladiator üretimine kaydırmıştı. Hatta bu sebeple Cherokee ve Compass üretimine ara verilmişti. Bu iki modelin üretimi ise bu hafta resmen başlamış olacak.

Stellantis sözcüsü Jodi Tinson, verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı: “Stellantis tedarikçileri ile yakın temas halinde. Bu problemu çözmek ve endüstrimizi etkileyen global sorunyı rahatlatmak niyetindeyiz.”

Jeep Wrangler’ın üretimine devam eden üretici, yukarıda da bahsettiğimiz gibi, en çok satan modellerine öncelik vermek durumunda kalmış. Tüm showroom’larda stoklanan ürünlerin de yavaş yavaş tükenmeye başladığını biliyoruz. Hatta bazı bölgelerde yeni bir Jeep almak için 3 ay kadar beklemeniz gerekebiliyor. Bazı üreticiler yılın sonunda bu krizin çözülebileceğini öne sürse de, bazıları sürecin devam edeceği konusunda ısrarcı. Şimdilik elimizden beklemekten başka bir şey gelmiyor…

[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap