1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Çin otomobil veri korumasını artırıyor

Çin otomobil veri korumasını artırıyor

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Çin otomobil veri korumasını artıran yönergelerini yayınladı. Yeni yönergeler, özellikle yeni nesil otomobillerle ortaya çıkan veri yığınını korumaya alıyor.

Çin otomobil veri korumasını artıracak

Çin, sürücülerin mahremiyetini ve ulusal güvenliği korumak amacıyla Cuma günü otomobil verilerinin korunmasına ilişkin deneme yönergeleri yayınladı.

endüstri ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, geçen yıl ülkede satılan araçların yaklaşık yüzde 15’inin bir tür özerk işleve sahip olduğunu söyledi. Bu, 2020’de kameralı veya radarlı 3 milyondan fazla aracın Çin yollarına çıktığı anlamına geliyor. rehberları hazırlayanlardan biri olan Çin Siber feza yönetimsi’nden üst düzey bir yetkili, yaptığı açıklamada, “Yönergeler güvenlik ve kalkınmaya eşit olarak odaklanıyor” dedi.

rehberlar, Çin’in askeri, hükümet, trafik ve lojistik bilgilerinin yanı sıra elektrikli araçların şarj ağları gibi şeyleri içeriyorsa, hayati verilerin Çin’de saklanması gerektiğini söyledi.

Avrupa Komisyonu web sitesinde, Mayıs 2016’da kabul edilen veri koruma paketinin Avrupa’yı dijital çağa uygun hale getirmeyi amaçladığını söyledi.

[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap