1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Çin haksız rekabeti önleyici kurallar yayınladı

Çin haksız rekabeti önleyici kurallar yayınladı
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Çin haksız rekabeti önlemek için bir dizi kurallar yayınladı. Bu kurallar, teknoloji sektöründe önemli bir etkiye sahip olacak.

Çin haksız rekabeti önlemek istiyor

Çin, teknoloji sektöründeki kontrolleri sıkılaştırmaya başlayarak haksız rekabetle mücadeleye ve şirketlerin kritik verileriyle ilgilenmeye yönelik ayrıntılı kurallar yayınladı.

Pekin, rekabeti bastırmak için piyasa gücünü kötüye kullanma, tüketici bilgilerinin kötüye kullanılması ve tüketici haklarının ihlal edilmesi risklerini öne sürerek, yıllardır daha serbest bir yaklaşımla son aylarda İnternet platformları üzerindeki kontrolünü sıkılaştırıyor.

Çin, e-ticaret devi Alibaba Group ve sosyal medya şirketi Tencent Holdings de dahil olmak üzere şirketlere daha geniş bir baskının parçası olarak ağır para cezaları verdi. Teknoloji inovasyonu ve tekeller etrafında yeni yasalar hazırlama sözü verdi. Devlet Piyasa Düzenleme İdaresi (SAMR), haksız rekabeti yasaklayan ve kullanıcı verilerinin kullanımını kısıtlayan bir dizi kural taslağı yayınladı.

Şanghay merkezli danışmanlık ajansı Çin’de araştırma ve strateji yöneticisi Michael Norris, “Önerilen kuralların özellikleri, online rekabet için ‘angajman kurallarının’ oluşturulmasında net bir öncelikler dizisidir” dedi.

Piyasa Düzenleme Devlet İdaresi (SAMR) taslakta, İnternet operatörlerinin “İnternet üzerinde haksız rekabetin uygulanmasına yardım etmemesi, piyasa rekabetinin düzenini bozmaması, piyasadaki adil işlemleri etkilememesi gerektiğini” yazdı.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap