1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Çin, çocuklara yeni online oyun sınırlandırması getiriyor

Çin, çocuklara yeni online oyun sınırlandırması getiriyor
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Çin çocuk oyun

Dünyanın en kabalık ülkelerinden Çin, çocukların oyun bağımlılığını önlemek adına bir yeni bir süre sınırlandırması getiriyor.

Eskiden de vardı ancak günümüzde durum daha kötü. konutet burada çocukların oyun bağımlılığından bahsediyoruz. Konu hakkında mutlaka çocuklar oyun oynamasın demiyoruz ancak özellikle söz konusu online oyunlar olduğunda limitleri mutlaka belirlemek gerekiyor.

Çocukların spesifik olarak online oyunlara gömülü kalmasını önlemek isteyen Çin yönetimi, yeni aldığı karar ile 18 yaş altındaki çocuklara yeni bir limit getirdi.

Bu yeni limit doğrultusunda 18 yaş altındaki çocuklar haftada sadece 3 saat boyunca online oyun oynayabilecek. Bazı günlerde çocuklar sadece 1 saat boyunca online oyun dünyalarında bulunabilecek. Bu şekilde bazı çocukların artık hastalık seviyesine gelen bağımlılığının ortadan kaldırılması hedefleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çin tarafından getirilen bu yeni limit uygulanabilir mi?

Bunun cevabı genel olarak hayır ancak oyun firmaları da sürecin içerisinde yer alıyor. Belirlenen limitin alanın devleri Tencent ve NetEase tarafından katiyen uygulanacağı söyleniyor. Bunun için ciddi incelemelerin olacağını aktarılıyor. Bu açıdan alınan karar olabilecek en iyi şekilde uygulanacak gibi duruyor.

Bu arada ülke konu hakkında başka çalışmalar da yapıyor. Çin’deki oyun bağımlılığını önlemek veya kontrol etmek isteyen yönetim, bu konuda okullar ve aileler ile özel planlar gerçekleştiriyor.

reyun bağımlılığı konusunda Türkiye’de de ciddi bilinçlendirme çalışmaları yapılması gerekiyor. Türkiye’de tabletlerin, telefonların ve bilgisayarların başında büyüyen, bu yüzden de gerçek hayattan oldukça kopuk hale gelen bir nesil bulunuyor.

hususilikle ufak yaşlarda oyunlar ile gerçek hayatın dengelenmesi gerçekten önemli ve burada en büyük sorumluluk ailelerde bulunuyor

alakanizi Çekebilir

Bu kit ile her bisikleti elektrikli hale geliyor[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap