1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

ByteDance patent konsorsiyumuna katıldı – TechInside

ByteDance patent konsorsiyumuna katıldı – TechInside
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

ByteDance patent konsorsiyumuna katılarak, patent paylaşımı ve yönetiminde önemli bir adım attı. ByteDance, OIN konsorsiyumunda yer alacak.

ByteDance patent konsorsiyumunda görev alacak

Dünyanın en büyük patent konsorsiyumu OIN, Linux’u ve ilgili açık kaynaklı yazılımları, bunların arkasındaki şirketleri patent saldırılarından ve patent trollerinden koruyor.

ByteDance da bu konsorsiyuma katılan dev şirketler arasında yer alacak. ByteDance, OIN’in lisans sahibi ve topluluk üyesi olarak diğer patentlerini Helo, Resso ve Çin’e özgü Toutiao, Douyin ve Xigua programları ile paylaşacak.

ByteDance’in Baş IP Danışmanı Lynn Wu, Microsoft dahil diğer birçok şirket gibi, “Linux ve bitişik açık kaynaklı yazılımları işimiz için temel unsurlar olarak görüyorlar” dedi. Wu, “ByteDance’in OIN topluluğuna katılımı, paylaşılan inovasyona olan tutarlı bağlılığımızı gösteriyor. Çekirdek Linux ve diğer önemli açık kaynaklı yazılım teknolojilerinde patentli saldırganlık ile desteklemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Herhangi bir şirket, OIN lisansını online olarak imzalayarak OIN’ye katılabilir ve patent korumalarını elde edebiliyor. Yani OIN bir nevi patent koruma ve paylaşım konsorsiyumu olarak faaliyetlerine devam ediyor. Böylelikle şirketler inovasyon konusunda ortak bir şekilde yol alabiliyor.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap