1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Boeing’in Starliner test uçuşu aylar alabilir

Boeing’in Starliner test uçuşu aylar alabilir
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Boeing’in Starliner test uçuşu yaşanan problem nedeniyle ertelenmişti. Bir dahaki uçuş ise aylar sonrayı bulabilir.

Boeing’in Starliner test uçuşu için yeni tarih belirlenecek

Boeing’in bir Starliner test uçuşunda bir kez daha yer alması aylar sürebilir. Şirket, kapsülü bir Atlas V roketinden ayırıyor ve dört tahrik sistemi valfiyle ilgili bir problemu çözmek için fabrikaya geri götürüyor.

Bu problem, Boeing’in 3 Ağustos’ta planlanan ikinci test uçuşunu rafa kaldırmasına neden olmuştu. Boeing, Kennedy Uzay Merkezi’ndeki Ticari Mürettebat ve Kargo İşleme Tesisi’ndeki valflerde “daha derin düzeyde bakım çalışması” yapacak. Mühendisler, Starliner hala roketin tepesindeyken problemu çözmeye çalıştılar ve diğer dokuz valfi onarmayı başardılar. Ancak Boeing’in, NASA ve Atlas V yapımcısı United Launch Alliance’ın Starliner hazır olduğunda yeni bir fırlatma tarihi bulması gerekecek.

SpaceNews’in belirttiğine göre, bir sonraki test uçuşu fırsatı aylar sonra olabilir. Boeing, NASA’nın Lucy asteroit misyonu ve SpaceX’in Crew-3 misyonunun Ekim lansmanlarının yanı sıra Crew-2 uzay aracının geri dönüşünü beklemek zorunda kalabilir. Bu nedenle, Boeing valfleri hızlı bir şekilde tamir edebilse bil  Starliner’ın limana geri dönmesi Kasım ayı olabilir.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap