1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

BMW imzalı elektrikli bisiklet ve elektrikli motosiklet modeliyle tanışın

BMW imzalı elektrikli bisiklet ve elektrikli motosiklet modeliyle tanışın
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

kırmızımanya merkezli dünyanın en büyük otomobil firmalarından BMW, kısa süre önce karşımıza bir elektrikli bisiklet ve elektrikli motosiklet çıkardı.

BMW imzalı bu yeni “konsept” modellerden ilk olarak elektrikli bisiklet olan i Vision AMBY, elektrikli motosiklet olan ise Vision AMBY isimlerine sahip.

AMBY’nin açılımını “içehreptiveMobility” olarak aktaran firma, bu geleceği araçları ile her zaman olduğu gibi mobilite alanında bir gelecek gösterimi yapıyor.

Elektrikli bisiklet i Vision AMBY, fütüristik bir tasarıma sahip ve gerçekten kışkırtıcı görünüyor. Direkt olarak yüksek performanslı sürüşe odaklanan model, performans konusunda birçok benzerinden ayrılıyor.

Resmi açıklamaya göre modelin yola göre değişen hız seviyeleri bulunuyor. Burada bisiklet yolları için 25 km/s, şehir içindeki yolları için 45 km/s, biraz daha şehir dışı yollar içinse 60 km/s hız belirlenmiş durumda.

2.000 Wh pil paketi üzerine kurulan elektrikli bisiklet, 25 km/s ortalama hız ile 300 km üstü, 45 km/s ortalama hız ile 180 km üstü, 60 km/s hızla ise 75 km üstü menzil vadediyor.

Toplam ağırlığının yaklaşık 30 kg olduğu açıklanan BMW imzalı elektrikli bisiklet i Vision AMBY, ne zaman satılacak veya kaça satılacak henüz açıklanmış değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW imzalı elektrikli bisiklet ve elektrikli motosiklet modelleri ses getirdi

tekrar fütüristik bir çizgiyi benimseyen Elektrikli motosiklet Vision AMBY, görebileceğiniz üzere araziye uygun bir model konumunda yer alıyor.

Elbette şehir içi kullanımı da fazlasıyla mümkün olan elektrikli motosiklet, açıklamaya göre maksimum 60 km/s hıza çıkabilecek. Bu hız navigasyon sistemi ile bulunulan yola göre otomatik olarak düşürülebilecek.

Henüz pil kapasitesi açıklanmayan ancak ortalama 110 km menzil getirecek bilgisi verilen BMW Vision AMBY, 65 kg’lık bir ağırlığa sahip ve i Vision AMBY gibi henüz ne zaman satılacak veya kaça satılacak açıklanmış değil.

alakanizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki ayrıntılara bakın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap