1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. BMW desteğinde hazırlanan kargo odaklı elektrikli bisiklet

BMW desteğinde hazırlanan kargo odaklı elektrikli bisiklet

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden BMW, genel olarak mobilite alanına büyük önem veriyor. Firma bir kargo odaklı elektrikli bisiklet modeline de destek olmuş durumda.

Sayfada gördüğünüz üç tekerlekli elektrikli bisiklet modelinin arkasında tam olarak BMW Group, Cube Bikes ve SoFlow yer alıyor.

gerisında yük taşınabilecek bir kasası bulunan bisiklet, şimdilik prototip aşamasında ve açıklamaya göre Internationale Automobil-Ausstellung Mobility 2021 kapsamında sergilenecek.

gerisı yük yanında çocuk taşımak için de özelleştirilebilen bisiklet, benzerlerinden farklı olarak hareketli bir aks sistemine sahip. Bu sayede virajlarda arka kısım değil ancak ön kısım sağa veya sola yatabiliyor. Bu sayede çok daha rahat viraj dönülebiliyor.

Henüz çok fazla teknik ayrıntıı verilmeyen model, sınırlı sayıdaki ayrıntıa göre 220 kg’lık toplam taşıma kapasitesine sahip. geri kısımda ise maksimum 60 kg yük / kargo taşınabileceği aktarılıyor.

Elektrik motoru Bosch imzalı olan BMW desteğinde hazırlanan kargo odaklı elektrikli bisiklet, önden süspansiyon sistemine sahip ve disk frenler üzerine kuruluyor. yinel olarak güzel görünen modelin henüz ne zaman satışa sunulacağı veya kaça satılacağı ise bilinmiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=gxje37ic4LQ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW, elektrikli bisiklet tarafına önem veriyor ancak başka çalışmalar da yapıyor

Bu bağlamda hatırlarsınız geçen hafta firmadan Dynamic Cargo ve Clever Commute isimli iki yeni elektrikli şehir içi aracı geldi. Şimdilik konsept aşamasında olan bu modeller, direkt olarak elektrikli yapıdalar.

Clever Commute modelini bir elektrikli scooter, Dynamic Cargo modelini ise kargo taşınabilecek bir elektrikli bisiklet olarak tasarlayan BMW, söylendiği kadarıyla bu araçları direkt olarak kendisi pazara sunmayacak.

Yakın zaman içerisinde konsept olmaktan çıkma ihtimali olan araçlardan bisiklet formundaki Dynamic Cargo, modüler olarak hayal ediliyor. Bu bisikletin arkasındaki kargo taşınacak bölümün örneğin çocuk veya bir sörf tahtası taşınması için uygun hale getirilebiliyor ve bu da gayet kullanışlı görünüyor.

Clever Commute elektrikli scooter modelini ise katlanabilir şekilde tasarlayan BMW, şehirlerin geleceğini değiştirecek bu alanda dikkat çekmeyi başarıyor.

alakanizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap